Reklama

Russell Crowe zagra watykańskiego egzorcystę w filmie "The Pope's Exorcist"

Russell Crowe zagra w thrillerze "The Pope's Exorcist", opowiadającym o słynnym watykańskim egzorcyście. Na fotelu reżysera zasiądzie Julius Avery, autor wojennego horroru "Overlord". Produkcja rozpocznie się we wrześniu.

Russell Crowe zagra w thrillerze "The Pope's Exorcist", opowiadającym o słynnym watykańskim egzorcyście. Na fotelu reżysera zasiądzie Julius Avery, autor wojennego horroru "Overlord". Produkcja rozpocznie się we wrześniu.
Russell Crowe /AFP

Russell Crowe w filmie o watykańskim egzorcyście

Russell Crowe ("Gladiator", "Nieobliczalny", "Noe: Wybrany przez Boga") zagra w filmie "The Pope's Exorcist". Jak donosi "The Hollywood Reporter", ma to być "thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych".

Produkcja opowie o prawdziwej postaci księdza Gabriele Amortha, który pełnił przez lata funkcję głównego egzorcysty Watykanu i który w swoim życiu przeprowadził ponad 100 tysięcy egzorcyzmów. Amorth napisał również dwa pamiętniki: "Egzorcysta opowiada swoją historię" i "Egzorcysta: więcej historii", gdzie szczegółowo opisał swoje doświadczenia w walce z demonami.

Reklama

Film wyreżyseruje Julius Avery, autor horroru "Overlord", rozgrywającego się w realiach drugiej wojny światowej.

"Praca z Russellem Crowe przy filmie 'The Pope's Exorcist' to naprawdę spełnienie moich marzeń" - powiedział Avery w specjalnym oświadczeniu.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się we wrześniu w Irlandii.

Russella Crowe'a zobaczymy w tym roku w filmie "Thor: Miłość i grom" , w którym wciela się w postać Zeusa. Film wchodzi na ekrany kin 8 lipca.

Kim był Gabriele Amorth?

Gabriele Amorth (1925-2016) był włoskim duchownym, oficjalnym egzorcystą watykański i diecezji rzymskiej i pisarzem - autorem międzynarodowych bestsellerów.

Podczas II wojny światowej walczył w katolickiej formacji partyzanckiej. Po wojnie studiował prawo, potem wstąpił do zgromadzenia paulistów. Został wyświęcony w 1954 roku. W 1985 roku został mianowany egzorcystą. Był założycielem i wieloletnim prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Współpracował ze świętym Ojcem Pio.

Zmarł 16 września 2016 roku w Rzymie w wyniku problemów z płucami. Miał 91 lat.

Zobacz też:

"Forrest Gump": Tom Hanks nie chciał kultowej sceny

Karolina Bielawska nakręci filmową biografię Violetty Villas

Mel Gibson ojcem Leonarda DiCaprio? "Szykowała się wspaniała obsada"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Russell Crowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy