Reklama

Reklama

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz. Zginął w wypadku, jadąc na pogrzeb kolegi

Zmarł Przemysław Gąsiorowicz, aktor z Teatru im. Juliusza Osterwy, z którym związany był od 2007 roku. O śmierci 43-letniego aktora poinformował w sobotę na stronie internetowej placówki dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki.

Przemysław Gąsiorowicz miał 43 lata

"Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Przemka. Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz... Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach, dlatego dzisiaj i jutro dla Was nie zagramy..." - napisali na stronie internetowej teatru dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki i pracownicy placówki.

Reklama

Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, aktor zmarł w szpitalu w Lublinie, do którego trafił w wyniku sobotniego wypadku samochodowego na obwodnicy Lubartowa.

"Nie mogę uwierzyć. Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku jadąc na pogrzeb kolegi z teatru" - napisała na Facebooku Ewa Joanna Sobkowicz z Teatru Muzycznego w Lublinie. Chodziło o pogrzeb Witolda Kopcia, innego aktora Teatru im. Juliusza Osterwy, który zmarł 3 stycznia.

Przemysław Gąsiorowicz był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST i Studia Aktorskiego SPOT w Krakowie. Skończył też studia z etnologii i antropologii kulturowej na UAM.

Od 2007 r. związany był zawodowo z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Był laureatem głównej nagrody w kategorii "aktor" na III Festiwalu Teatrów Niewielkich 2007 za autorski monodram "Gombrotypy" według tekstów Witolda Gombrowicza.

Witold Kopeć: Serce teatru jest złamane

3 stycznia w wieku 63 lat zmarł inny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy - Witold Kopeć.

"Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane. Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia Rodzinie Pana Witolda, Przyjaciołom i wszystkim, w których pozostawił wspomnienie siebie jako cudownego człowieka. Na scenie życia zagrał najpiękniejszą z ról".

Zobacz również:

Największe polskie filmowe skandale i wpadki 2021 roku

Skandale w świecie kina w 2021 roku

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama