Reklama

Reklama

Nie żyje Witold Kopeć

Zmarł Witold Kopeć - pedagog, działacz społeczny oraz aktor i reżyser Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Witold Kopeć: Kariera

Witold Kopeć urodził się 5 lipca 1958 roku. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, a w 2011 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Przez lata występował na deskach teatralnych. Związany był m.in. z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Od początku kariery był mistrzem monodramów, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród.

W trakcie swojej kariery zagrał również w takich produkcjach telewizyjnych i filmowych jak M jak miłość", "Prawo Agaty", " Wojenne dziewczyny", "Komisarz Aleks", " Listy do M.", "Chopin. Pragnienie miłości".

Reklama

Od 2001 roku Witold Kopeć poświęcał się pracy pedagogicznej - współpracował z wieloma uczelniami, w tym z Wydziałem Artystycznym UMCS i Wydziałem Prawa i Administracji UMCS, z Katedrą Retoryki KUL. Często pracował z młodzieżą - prowadził zespół Laboratorium Teatralnego im. H. Modrzejewskiej. Wraz ze swoimi podopiecznymi wystawił takie spektakle jak "Antygona", "Damy i huzary", "Lubelskie Dziady".

Witold Kopeć: Aktora żegnają przyjaciele

Witold Kopeć zmarł 3 stycznia 2022 roku w wieku 63 lat.  O jego śmierci poinformowano na Facebooku.

"Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane. Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia Rodzinie Pana Witolda, Przyjaciołom i wszystkim, w których pozostawił wspomnienie siebie jako cudownego człowieka. Na scenie życia zagrał najpiękniejszą z ról".

Zobacz też:

"Jak pokochałam gangstera": Nikoś z ferajny [recenzja]
"W ciemności": Kino światowej klasy
"Krzyk": Piąta część kultowego cyklu

INTERIA.PL/FILM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL