Reklama

Reklama

"Nie patrz w górę" najpopularniejszym film Netfliksa w historii?

"Nie patrz w górę" bije w ostatnich tygodniach rekordy popularności na Netfliksie. Film Adama McKaya jest już drugą najpopularniejszą produkcją giganta stremingowego w historii.

"Nie patrz w górę" bije w ostatnich tygodniach rekordy popularności na Netfliksie. Film Adama McKaya jest już drugą najpopularniejszą produkcją giganta stremingowego w historii.
Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio i Timothée Chalamet w scenie z "Nie patrz w górę" /materiały prasowe

W ostatnim tygodniu "Nie patrz w górę" oglądano na antenie Netfliksa przez 58,2 miliona godzin. Dzięki temu produkcja Adama McKaya ma już na koncie 321,5 mln godzin wyświetleń od czasu swojego debiutu w zeszłoroczną Wigilię. Oznacza to, że na liście najpopularniejszych produkcji Netfliksa awansowała właśnie na drugie miejsce. Na ostatni stopień podium zepchnęła "Nie otwieraj oczu" - thriller science fiction z Sandrą Bullock w roli głównej.

Reklama

"Nie patrz w górę" bije rekordy Netfliksa

Badania obejmują wyświetlenia na Netfliksie przez pierwsze 28 dni. Oznacza to, że "Nie patrz w górę" wciąż ma szansę wyprzedzić zajmującą obecnie pierwsze miejsce komedię akcji "Czerwona nota", w której wystąpili Dwayne Johnson, Gal Gadot i Ryan Reynolds. W ciągu pierwszych 28 dni produkcję Rawsona Marshalla Thurbera oglądano przez 364 miliony godzin.

Przypomnijmy, że w ciągu pierwszego tygodnia od premiery użytkownicy na całym świecie oglądali "Nie patrz w górę" przez ponad 152 miliony godzin. Ten wynik uczynił z produkcji najchętniej oglądany film na platformie w okresie jednego tygodnia w historii.

Adam McKay napisał na Twitterze, że jest "całkowicie zdumiony" ogromną popularnością, jaką cieszy się jego film na Netfliksie.

"Nie patrz w górę": Fabuła filmu z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po Układzie Słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią - i jakby tego było mało - nikt się tym nie przejmuje. Okazuje się, że próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.

Z pomocą dr. Oglethorpe'a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media. Zaczynają od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończą w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry).

Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

Zobacz też: "Armageddon" naszych czasów [recenzja]

"Nie patrz w górę": Twórcy

Autorem scenariusza i reżyserem "Nie patrz w górę" jest wspomniany laureat Oscara Adam McKay ("Big Short"). W pozostałych rolach występują: Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet i Ariana Grande.

Zobacz również:

Gwiazda filmów porno w szpitalu. Cierpi na rzadką chorobę

Jazda bez trzymanki? To najbardziej szalony film roku!

Znany pisarz znieważył prezydenta RP? Jest wyrok sądu!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie patrz w górę | Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL