Reklama

Reklama

"Nic się nie stało": Jakub Sasak zagra Roberta Lewandowskiego

Na 11 listopada w Garnizonie Sztuki zaplanowano premierę spektaklu "Nic się nie stało", w którym znani polscy aktorzy wcielą się w legendarnych polskich piłkarzy.

Na 11 listopada w Garnizonie Sztuki zaplanowano premierę spektaklu "Nic się nie stało", w którym znani polscy aktorzy wcielą się w legendarnych polskich piłkarzy.
Jakub Sasak (L) zagra Roberta Lewandowskiego (P) /Marlena Bielińska / Sebastian Frej/MB Media /Getty Images

Spektakl "Nic się nie stało" jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki - opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia. - czytamy na stronie Garnizonu Sztuki.

W spektaklu zobaczymy m.in.: Ernesta Wilimowskiego ("rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę"), Kazimierza Deynę ("geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony", Zbigniewa Bońka "ze swoim niepoprawnym temperamentem", Emmanuela Olisadebe ("nasz 'biało-czerwono-czarny', pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej") oraz Roberta Lewandowskiego ("tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu" a także gwiazdę światowej kobiecej piłki nożnej Ewę Pajor.

Reklama

W postać Ernesta Wilimowskiego wcielił się Jędrzej Hycnar, Kazimierza Deynę zagra Piotr Głowacki, z kolei Zbigniewa Bońka sportretuje Marcin Korcz

Na scenie Garnizonu Sztuki zobaczymy też Roberta Lewandowskiego w interpretacji Jakuba Sasaka, a w Emmanuela Olisadebe wcieli się... Maciej Zakościelny.

Obsadę uzupełniają Zofia Zborowska-Wrona (Ewa Pajor) i Michał Żurawski (w roli trenerów Kazimierza Górskiego, Jacka Gmocha i Janusza Wójcika).

Kim jest Jakub Sasak?

Jakub Sasak jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Jedną z pierwszoplanowych ról zagrał w serialu TVP "Stulecie Winnych" pojawił się jako Damian Winny. 

Fani na pewno kojarzą go z takich produkcji jak "Ojciec Mateusz", gdzie zagrał epizodyczną postać, ale grał także rolę zbuntowanego nastolatka w "Leśniczówce". Wystąpił również w serialu "Mały zgon" oraz filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza".

Największą popularność Jakub Sasak zapewnił sobie pojawiając się w serialu "Papiery na szczęście". Od 2021 roku wciela się w główną rolę Adama Kowalczyka. Ten to kobieciarz, któremu bardzo podoba się główna bohaterka Marta, grana przez Adrianę Kalską. 

W 2022 roku Sasak zagrał główną rolę w filmie Netfliksa "Pod wiatr". W tym filmie fale, słońce i pasja towarzyszą w nadmorskim kurorcie zakochanej w instruktorze kitesurfingu nastolatce z zamożnej rodziny. Jakub Sasak wciela się w rolę instruktora, który łączy zarabianie pieniędzy oraz pasję.

"Nic się nie stało": Spektakl na fanów futbolu

"Chcemy tą opowieścią zintegrować wszystkich wokół pasji jaką jest piłka nożna, dotrzeć do jej miłośników, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych, szczególnie kobiety, które nie wykazują zrozumienia dla piłkarskich pasji swoich mężczyzn. Chcemy pokazać im, jak ważne jest dla jakości związku wspólne celebrowanie sportowych emocji. Również kibicowanie z dziećmi świetnie wpływa na więzi rodzinne, dziecko uczy się przeżywać nie tylko zwycięstwa, ale i porażki" - deklarują twórcy spektaklu "Nic się nie stało".

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 11 listopada.

"Święto niepodległości i zbliżająca się inauguracja Mundialu w Katarze wydają się idealną datą dla naszej opowieści" - czytamy na stronie Garnizonu Sztuki. 

Zobacz również:

Bruce Willis: Jak czuje się hollywoodzki gwiazdor? Jest nagranie!

"Uśmiechnij się": Nakręcony za 17 milionów horror zarobił już 140 milionów

Robbie Coltrane: Wzruszające pożegnanie córki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Sasak | Robert Lewandowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy