Reklama

Reklama

"Megalopolis": Adam Driver gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli

Adam Driver zagra główną rolę w nowym filmie Francisa Forda Coppoli "Megalopolis". Popularnemu aktorowi towarzyszyć będzie na ekranie gwiazda "Szybkich i wściekłych" Nathalie Emmanuel.

Adam Driver

W obsadzie filmu znaleźli się także: Forest WhitakerLaurence Fishburne i Jon Voight.

"Megalopolis": Francis Ford Coppola wyda 120 milionów dolarów na nowy film

Akcja "Megalopolis" ma toczyć się w pewnej futurystycznej wersji Nowego Jorku, która wzorowana będzie na starożytnym Rzymie. Film science-fiction ma opowiadać o miłości i ludzkiej naturze. W historii mają pojawić się także motywy utopijnego społeczeństwa, które odbudowuje się po upadku dawnego porządku.  

Reklama

Aby nakręcić "Megalopolis", Francis Ford Coppola wyda 120 milionów dolarów z prywatnych pieniędzy. Aby zdobyć fundusze, reżyser poświecił kilka swoich kalifornijskich winnic. 

"To stało się dla mnie jak wojna religijna, w sensie, że nie ma w tym żadnej logiki. (...) Nadal chcę zrealizować wymarzony film, nawet jeżeli będę musiał za niego zapłacić, a mogę wyłożyć na stół 100 mln dolarów. Nie chcę, ale zrobię to, jeżeli będzie trzeba" - powiedział portalowi Deadline.

"Megalopolis": Niezwykła wizja Francisa Forda Coppoli

Reżyser podkreślił, że wszyscy mają pewne wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać film, a jeśli twórca ma inny pomysł, musi iść pod prąd. Jego zadaniem czasami te nowe pomysły reprezentują to, co nadejdzie w przyszłości, więc są warte rozwagi. 

Jon Voight, który wcześniej współpracował z Coppolą przy filmie "Zaklinacz deszczu" z 1997 roku, jest pod wrażeniem scenariusza "Megalopolis". "To niezwykła wizja. Mam na myśli, że jest naprawdę odważna i istotna[...] ma świetną dynamikę i jest to niespodzianka. To będzie niezwykły film, wypełniony również bardzo utalentowanymi aktorami" - wyjaśnił 83-letni aktor.

Zobacz też:

Tom Cruise nie chciał kręcić filmu "Top Gun: Maverick". Dlaczego zmienił zdanie?

Jennifer Aniston i Brad Pitt znowu razem? Widziano ich w Paryżu

Meg Ryan wyreżyseruje komedię romantyczną. U jej boku David Duchovny

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy