Reklama

Reklama

Maximilien Seweryn: Syn Andrzej Seweryna też jest aktorem

Maria Seweryn nie jest jedynym dzieckiem Andrzeja Seweryna, które poszło w ślady ojca. Zawód aktora wybrał także najmłodszy syn wybitnego artysty - Maximilien Seweryn.

Maria Seweryn nie jest jedynym dzieckiem Andrzeja Seweryna, które poszło w ślady ojca. Zawód aktora wybrał także najmłodszy syn wybitnego artysty - Maximilien Seweryn.
Maximilien Seweryn i Andrzej Seweryn na premierze filmu "Ostatnia Rodzina" /Radosław Nawrocki /Agencja FORUM

Maximilien Seweryn jest owocem związku Andrzeja Seweryna z libańską aktorką Mireille Maalouf. Była ona czwartą żoną polskiego aktora. Para wzięła ślub w 1988 roku, małżeństwo przetrwało do 2015 roku.

Aktorski debiut u Wajdy

Maximilien Seweryn zadebiutował przed kamerami w 2002 roku w "Zemście" Andrzeja Wajdy, w której jego ojciec wcielił się w postać Rejenta. Chłopiec pojawił się na ekranie w roli pomocnika kowala, jego występ był na tyle epizodyczny, że nie został nawet odnotowany w napisach końcowych.

Reklama

Trzy lata później pojawił się jako członek chóru w zrealizowanym przez ojca spektaklu Teatru Telewizji "Antygona".

Dorosłym debiutem Maximiliena Seweryna była rola w filmie "Go Home" (2015), opowiadającym historię dojrzewania mieszkającej w Libanie młodej kobiety (znana z filmu "Peterson" Golshifteh Farahani). Rok później oglądaliśmy go we francuskim dramacie "Sierota", w którym partnerował na ekranie Adèle Haenel i Adèle Exarchopoulos.

Maximilien Seweryn gwiazdą filmu o pożarze katedry Notre Dame

Seweryn pojawił się też w obsadzie superprodukcji Luca Bessona "Valerian i miasto tysiąca planet", ma też na koncie rolę w historycznym serialu "Wersal. Prawo krwi" oraz amerykańskiej produkcji telewizyjnej "Stacja Berlin".

W marcu na ekrany francuskich kin trafi film "Notre Dame en feu" Jean-Jacquesa Annauda, którego fabuła osnuta jest wokół tragicznych wydarzeń z 2019 roku, kiedy gigantyczny pożar zniszczył katedrę Notre Dame. Maximilien Seweryn zagra w tej produkcji jedną z głównych ról.

Syn Andrzeja Seweryna jest także muzykiem i wokalistą. Jest liderem rockowego zespołu Buffalo Clash.

Ciągle utrzymuje kontakt ze swym ojcem. Kilka lat temu dołączył do Andrzeja Seweryna na polskiej premierze filmu "Ostatnia Rodzina".

Zobacz również:

"Dziewczyny z Dubaju": Piotr Krysiak nakręci swoją wersję?

"Benedetta": Protesty i petycje środowisk katolickich

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn | Maximilien Seweryn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL