Reklama

Justyna Sieńczyłło: Poznała Emiliana Kamińskiego, gdy miała 14 lat

Śpiewa, gra w teatrze i jest znana z serialu „Klan”. Mimo swojej popularności Justyna Sieńczyłło uważa, że nie ma w sobie nic z gwiazdy. A jednak ma w sobie „to coś”, co przykuło uwagę jej przyszłego męża – Emiliana Kamińskiego. Dowiedzmy się więcej o serialowej Bognie Jakubowskiej.

Justyna Sieńczyłło: Na scenie od najmłodszych lat

Justyna Sieńczyłło urodziła się 28 listopada 1969 w Białymstoku. Tam też ukończyła III Liceum Ogólnokształcące. Już w wieku 14 lat rozpoczęła karierę estradową. Wszystko przez wygranie Srebrnego Samowara na festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze. Sieńczyłło zaśpiewała wtedy "Balladę o żołnierskich butach" Bułata Okudżawy.

Justyna Sieńczyłło: Za namową do teatru

W 1992 roku Justyna Sieńczyłło ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jeszcze w trakcie nauki podjęła współpracę z Teatrem Powszechnym. Jej debiutancką rolą na deskach teatru była Hermia w "Śnie nocy letniej" w 1991 roku. Tego samego roku pojawiła się w filmie "Zwichnięcie", gdzie zagrała call-girl. Jej kariera kwitła, zarówno w teatrze, jak i na dużym ekranie.

Reklama

Od czasu debiutu filmowego i teatralnego praktycznie każdego roku znalazła się w obsadzie jakiegoś tytułu. Mogliśmy ją ujrzeć na ekranach w filmach:"1968. Szczęśliwego Nowego Roku", "Noc Świętego Mikołaja", "Boże skrawki" czy "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały". Zagrała również w serialach: "Czterdziestolatek. 20 lat później" czy "Na dobre i na złe". Największą rozpoznawalność dała jej jednak rola Bogny Różyckiej-Jakubowskiej w serialu "Klan".

W 1993 roku za rolę Chris w "Tańcach w Ballybeg" otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu. Zagrała również Goplanę w "Balladynie" (1994) oraz Anielę w "Ślubach panieńskich" (1995). Za tą drugą została nagrodzona na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Jej wokalne zdolności wykorzystane zostały również w musicalach. Zagrała w "Piotrusiu Panu", "Crazy for you" oraz "Pięknej Lucyndzie".

Justyna Sieńczyłło: Jej oczy zaczarowały Emiliana Kamińskiego

Justyna Sieńczyłło była żoną Emiliana Kamińskiego. Aktor zmarł 26 grudnia 2022, miał 70 lat. Poznali się na planie serialu "Szaleństwa panny Ewy". Aktorka miała wtedy 14 lat, Emilian był po trzydziestce.

Emilian Kamiński nigdy nie bał się przyznać, że dla Justyny pozostawił swoją poprzednią żonę - Izabellę Jarską. Po dwóch latach związku para zdecydowała się wziąć ślub. Niedługo później doczekali się dwóch synów: Kajetana i Cypriana. Małżeństwo otworzyło w 2009 roku Warszawie prywatny teatr komediowy i dramatyczny - Teatr Kamienica. Projekt ten był całym życiem aktorów. 

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

***

Zobacz również:

Wojciech Cejrowski wspomina Emiliana Kamińskiego. "Rozśmieszał doskonale"

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego dopiero w 2023 roku. Gdzie spocznie aktor?

Polska produkcja wśród najpopularniejszych filmów Netfliksa w 2022

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy