Reklama

Polska produkcja wśród najpopularniejszych filmów Netfliksa w 2022

"Furioza" Cypriana T. Olenckiego znalazła się w zestawieniu najbardziej popularnych nieanglojęzycznych filmów Netfliksa w 2022 roku. Polski film uplasował się na 10. pozycji rankingu, któremu przewodzi norweski "Troll".

"Furioza" Cypriana T. Olenckiego znalazła się w zestawieniu najbardziej popularnych nieanglojęzycznych filmów Netfliksa w 2022 roku. Polski film uplasował się na 10. pozycji rankingu, któremu przewodzi norweski "Troll".
Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk w scenie z "Furiozy" /J. Sadkowski /materiały prasowe

Zestawienie najbardziej popularnych filmów Netfliksa opracowane zostało w oparciu o oglądalność w trakcie pierwszych 28 dni od premiery produkcji dostępnych w ofercie platformy streamingowej.

Brano pod uwagę filmy, które pojawiły się w Netfliksie od 1 stycznia do 18 grudnia 2022.

"Furioza" hitem Netfliksa

"Furioza" to jedyny polski film na liście Top 10 Netfliksa. Najpopularniejszym nieanglojęzycznym filmem okazał się norweski "Troll", drugie miejsce zajął niemiecki kandydat do Oscara "Na zachodzie bez zmian", podium zamyka szwedzki thriller "Czarny krab".

Reklama

"Furioza" to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, który pokazuje świat, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Świat kibiców - ultrasów, chuliganów i kobiet, które są z nimi w związkach. Scenariusz filmu, za który odpowiadają Tomasz Klimala i Cyprian T. Olencki, powstawał kilka lat i oparty jest na prawdziwych relacjach gangsterów, dziennikarzy i agentów Centralnego Biura Śledczego Policji. Czym jest dla nich honor? Co się dzieje z tymi, którzy łamią zasady? Ile warta jest lojalność? Jak daleko można się posunąć dla czystej adrenaliny? Za co kochają ich dziewczyny? Czego w takiej grupie szuka jeden z głównych bohaterów filmu, będący na co dzień lekarzem (w tej roli Mateusz Banasiuk)? Jak potoczy się historia Dzikiej (Weronika Książkiewicz), która choć zna zasady, spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała? Jaką cenę za bycie w Furiozie zapłaci Golden (Mateusz Damięcki)?

"Gray Man": Najdroższy i najbardziej popularny film Netfliksa

Netflix opublikował też listę najpopularniejszych anglojęzycznych produkcji 2022 roku. Na szczycie zestawienia uplasował się "Gray Man" z Ryanem Goslingiem. Kosztujący 200 milionów dolarów film to najdroższa produkcja w historii Netfliksa.

Na drugim miejscu znalazł się "Projekt Adam" z Ryanem Reynoldsem, trzecia pozycja w zestawieniu przypadła romansowi "Purpurowe serca".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Furioza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy