Reklama

"Johnny": Dawid Ogrodnik był wolontariuszem w hospicjum!

Dawid Ogrodnik podczas tegorocznego Pol'and'Rock Festival opowiedział, jak przygotowywał się do roli ks. Jana Kaczkowskiego w filmie zatytułowanym „Johnny”. Aby jak najlepiej wczuć się w bohatera tego obrazu aktor pracował przez pewien czas jako wolontariusz w hospicjum.

"Johnny": Dawid Ogrodnik był wolontariuszem w hospicjum

„Chciałem doświadczyć śmierci, chciałem się do niej zbliżyć, w jakiś sposób oswoić, bo ona była dla mnie cholernie trudna. Chciałem z nią poobcować, być jej świadkiem i spróbować zrozumieć siebie albo zrozumieć bliskiego lub nabyć pewnych narzędzi, które pomogą mi odprowadzać moich bliskich i pomogą mi po ich odejściu. W dużej mierze to się udało” – cytuje wypowiedź Dawida Ogrodnika serwis Plejada.

"Johnny": O czym opowiada film?


"Johnny" to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego nie podejrzewa nawet jak odmieni to jego życie. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. Na ekranie partnerują im m.in. Anna Dymna, Witold Dębicki, Maria Pakulnis i Marta Stalmierska.

Reklama

"Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa" - mówi scenarzysta, Maciej Kraszewski

"Johnny": Dawid Ogrodnik jako ks. Kaczkowski


W rolę cenionego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Piotr Trojan.

Zobacz też:

Weekend w kinie: Brad Pitt i nietypowa polska rodzina

Tom Cruise odejdzie z serii "Mission: Impossible"?

"The Flash": Czy film doczeka się premiery?

Mija 60 lat od śmierci Marilyn Monroe

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Ogrodnik | Johnny (2022)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy