Reklama

"The Flash": Czy film doczeka się premiery?

Prawdziwe trzęsienie ziemi, jakie w branży filmowej wywołał ostatnio CEO Warner Bros. Discovery David Zaslav sprawiło, że wielu twórców zaczęło obawiać się o przyszłość swoich dzieł. Wyrzucenie do kosza nakręconego za 90 milionów dolarów filmu "Batgirl" sprawiło, że filmowcy zaczęli się bać, iż ich produkcje czeka podobny los. W przypadku komiksowego "The Flash" takie obawy dodatkowo wzmacniały skandale z występującym w roli głównej Ezrą Millerem. Okazuje się jednak, że film jest niezagrożony - studio zamierza pokazać go w kinach zgodnie z planem.

Podczas czwartkowego ogłoszenia wyników finansowych Warner Bros. Discovery za ostatni kwartał szefowie tej firmy przekazali kilka informacji odnośnie przyszłości koncernu. Przede wszystkim ogłosili, że platformy streamingowe HBO Max i Discovery+ zostaną w Stanach Zjednoczonych zamienione w 2023 roku w jedną platformę. W pozostałych krajach zacznie ona działać później.

"The Flash": Studio komentuje

Wśród podanych przez Zaslava informacji były również te dotyczące filmu "The Flash". "Widzieliśmy już filmy 'The Flash', 'Black Adam' i 'Shazam 2'. (...) Uważamy, że są wspaniałe i sądzimy, że do czasu premiery sprawimy, że będą jeszcze lepsze" - powiedział CEO Warner Bros. Discovery cytowany przez portal "Variety". Jednocześnie Zaslav zapewnił, że nie ma mowy, aby do dystrybucji trafiały filmy, które nie są w pełni ukończone.

Reklama

Jeśli chodzi o wspomniane przez Zaslava filmy "Black Adam" i drugą część filmu "Shazam!", jedyne ich problemy związane były z pandemią COVID-19 i przedłużającymi się pracami nad efektami wizualnymi. Nikt nie miał wątpliwości, że trafią one do kin. 

Inaczej wyglądała sytuacja z filmem "The Flash", którego premiera została ustalona na 23 czerwca 2023 roku. Przeszkodą w jego dystrybucji mogły być wizerunkowe problemy gwiazdora filmuEzry Millera. Aktor stał się bohaterem serii skandali - miał dusić kobietę w islandzkim barze, a inną zaatakować w jej domu w Berlinie. Za podobne akty przemocy aktor został dwukrotnie aresztowany na Hawajach.

Mimo to studio wierzy w reżyserowany przez Andy’ego Muschettiego film "The Flash", w którym do roli Batmana po 30 latach powróci Michael Keaton. Swoim oświadczeniem Zaslav uspokoił fanów tego filmu, który wprowadzi do Kinowego Uniwersum DC koncepcję multiwersów. Szef Warner Bros. Discovery w krótkich słowach wyjaśnił też powód decyzji o rezygnacji z dystrybucji filmu "Batgirl". "Nie będziemy pokazywać filmów, w które nie wierzymy" - powiedział. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ezra Miller | The Flash | Black Adam | Shazam!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy