Reklama

Reklama

"Jeździec bez głowy": Będzie nowa wersja. Kto zagra główne role?

Powstanie nowa wersja kultowej produkcji Tima Burtona "Jeździec bez głowy". Tym razem na fotelu reżyserskim zasiądzie scenarzystka i reżyserka Lindsey Beer.

Powstanie nowa wersja kultowej produkcji Tima Burtona "Jeździec bez głowy". Tym razem na fotelu reżyserskim zasiądzie scenarzystka i reżyserka Lindsey Beer.
Johnny Depp i Christina Ricci w filmie "Jeździec bez głowy" /materiały prasowe

Nowa wersja "Jeźdźca bez głowy"

Nową wersję "Jeźdźca bez głowy" wyprodukuje studio Paramount. Wytwórnia podpisała już kontrakt z Lindsey Beer, która nie tylko wyreżyseruje film, ale napisze również scenariusz.

Jak informuje serwis "Deadline", studio ma pomysł na nową wersję opowieści, ale szczegóły produkcji trzymane są w tajemnicy. Nie wiadomo zatem, kto mógłby zagrać w filmie główną rolę.

Opowieść o bezgłowym jeźdźcu, który terroryzuje małe miasteczko i jego mieszkańców, przez dziesięciolecia fascynowała twórców. Po książkę Washingtona Irvinga "The Legend of Sleepy Hollow" sięgało już kilku filmowców.

Reklama

W 1949 roku powstał animowany film Disneya, w 2010 roku stacja Fox realizowała serial o bezgłowym jeźdźcu. Jednak najpopularniejszą produkcją pozostaje do dzisiaj "Jeździec bez głowy" (1999) w reżyserii Tima Burtona, z gwiazdorskim udziałem Johnny'ego Deppa i Christiny Ricci. Film zarobił ponad 200 mln dolarów na całym świecie.

Akcja filmu Tima Burtona rozgrywa się w 1799 roku. Bohaterem jest Ichaboda Crane (w tej roli Johnny Depp), ekscentryczny nowojorski konstabl, który zostaje wysłany przez swoich zwierzchników do małego miasteczka Sleepy Hollow, w celu zbadania serii zabójstw popełnionych, jak krążą pogłoski, przez bezgłowego jeźdźce.

Lindsay Beer znana do tej pory była jako scenarzystka. Ma na swym koncie scenariusze do takich produkcji, jak serial "The Magic Order" czy filmy, będące jeszcze w produkcji - "Teenage Mutant Ninja Turtles: The Next Chapter" i "Visionaries: Knights of the Magical Light". Jako reżyserka pracuje nad filmem pod roboczą nazwą "Untitled Pet Sematary Project".

Zobacz też:

"E.T.": Najsympatyczniejszy kosmita w historii kina ma już 40 lat

Marvel pracuje nad tajemniczym filmem. To odpowiedź na produkcje DC?

Judy Garland: Tragiczne życie legendy Hollywood

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeździec bez głowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL