Reklama

Reklama

"Jeanne du Barry": Johnny Depp jako Ludwik XV. Jest pierwsze zdjęcie

W sieci zadebiutowało zdjęcie z filmu, który będzie początkiem nowego etapu w karierze Johnny'ego Deppa po wygranym procesie o zniesławienie z byłą żonie – Amber Heard. W reżyserowanym przez Maiwenn historycznym dramacie „Jeanne du Barry” słynny aktor wciela się w rolę króla Ludwika XV. I to właśnie "królewskie oblicze" Deppa można podziwiać na ujawnionym właśnie fotosie z tej produkcji.

"Jeanne du Barry": Trwają zdjęcia do nowego filmu

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się pod koniec lipca w Paryżu. Filmowcy odwiedzą z kamerami między innymi pałac w Wersalu. Scenariusz filmu napisała jego reżyserka wspólnie z Teddym Lussi-Modestem ("Cena sukcesu"). Maiwenn nie ograniczyła się do reżyserowania - występuje też w tytułowej roli kochanki króla Ludwika XV. W pozostałych rolach występują Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noemie Lvovsky, Pascal Greggory i India Hair.

"Jeanne du Barry": Fabuła filmu

Jak informuje portal "Variety", bohaterka filmu, tytułowa Jeanne du Barry, to młoda dziewczyna pochodząca z klasy robotniczej, która dzięki inteligencji wspina się na szczyt społecznej hierarchii. Wkrótce wpada w oko królowi Ludwikowi XV, który nie jest świadomy, że kobieta, którą pokochał, ma opinię kurtyzany. Mając za nic dworską etykietę, władca sprowadza Jeanne do Wersalu. Jej przybycie rodzi wielki skandal.

Reklama

Oskarżany w chwili śmierci o rozwiązłość i korupcję król Ludwik XV był jednym z najdłużej panujących francuskich władców. Zasiadał na tronie przez 59 lat. Z powodu skłonności do romansów doczekał się przydomka "Ukochany".

"Jeanne du Barry": Pierwsza duża rola Johnny'ego Deppa

W filmie "Jeanne du Barry" Johnny Depp gra pierwszą dużą rolę od 2020 roku, kiedy to wystąpił w biograficznym dramacie "Minamata". Skandal obyczajowy, który zaczął się od głośnego felietonu Amber Heard, sprawił, że gwiazdor stracił szansę na wiele ról, m.in. w trzeciej części "Fantastycznych zwierząt". Niedawne zwycięstwo w sądzie pozwoliło jednak Deppowi wrócić do pracy w Hollywood.

Zobacz też:

Amanda Seyfried: Bez bielizny na planie? Miała wtedy tylko 19 lat

Córka Pitta i Jolie ma niesamowity talent! Fani zachwyceni 16-latką

Olivia Newton-John: Jej były ukochany zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach

"Top Gun: Maverick": Lewis Hamilton miał zagrać w filmie

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Johnny Depp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama