Reklama

Reklama

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny": Reżyser nawołuje do pokazania pełnej wersji!

Fani cyklu filmowych ekranizacji przygód Harry’ego Pottera z pewnością ucieszyliby się, gdyby studio filmowe Warner Bros. wysłuchało apelu Chrisa Columbusa. Reżyser zachęca wytwórnię do pokazania widzom trwającej trzy godziny wersji jego filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", który ukazał się w 2001 roku.

Kadr z Filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Film  "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" ma już dwadzieścia lat. W związku z tym jubileuszem  jego reżyser, Chris Columbus zwrócił się do studia Warner Bros. z apelem o pokazanie widzom pełnej, trzygodzinnej wersji tego filmu. 

Kinowa wersja "Kamienia Filozoficznego" trwa dwie godziny i 32 minuty. Udostępniona później rozszerzona wersja jest dłuższa tylko o siedem minut. Tymczasem istnieje też wersja trzygodzinna, która była pokazywana podczas pokazów testowych. Zdaniem Columbusa bardzo spodobała się ona młodym widzom. 

Reklama

"Wiemy, że film się udał, bo zrobiliśmy kilka pokazów testowych. Szczególnie w Chicago, gdzie pokazaliśmy trzygodzinną wersję. Po zakończeniu rodzice powiedzieli, że była za długa, a dzieci, że była za krótka. Pomyślałem, że to dobrze, bo trudniej jest utrzymać uwagę młodego widza przez tak długo" – wspomina Columbus w rozmowie z portalem "The Wrap".

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny": Ostatnie cięcia

Ostatecznie pół godziny materiału zostało wycięte z finalnej wersji filmu. Wśród odrzuconego materiału były m.in. sceny z postacią znaną jako Peeves. To hałaśliwy duch, tzw. poltergeist, zamieszkujący szkołę w Hogwarcie. W jego rolę wcielił się Rick Mayall. 

W rozmowie z "The Wrap: Columbus nawołuje studio Warner Bros. do przywrócenia Peevesa w pełnej wersji filmu. W innym wywiadzie, tym razem dla portalu "Variety", Columbus zdradził, że chętnie powróciłby do świata Harry’ego Pottera. Jego marzeniem jest zrobienie filmowej adaptacji sztuki teatralnej "Harry Potter and the Cursed Child" ("Harry Potter i Przeklęte dziecko"). Dzięki temu do swoich ról kreowanych w cyklu filmów o słynnym czarodzieju mogliby powrócić Daniel RadcliffeEmma Watson i Rupert Grint, którzy są teraz w odpowiednim wieku, by zagrać w "Przeklętym dziecku".

Czytaj również:

Tom Felton zasłabł w czasie turnieju golfowego. Co dolega gwiazdorowi "Harry’ego Pottera"

Daniel Radcliffe: Ludzie nie mają o nim dobrego zdania

Jessie Cave o traumie z czasów "Harry'ego Pottera". "To było coś okropnego"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje