Reklama

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny": 20 lat po premierze

Seria filmów oparta na opowieściach J.K. Rowling o młodym czarodzieju zarobiła na całym świecie około 7,8 miliarda dolarów. Dziś mija 20. rocznica polskiej premiery pierwszego z nich: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Jak od tego momentu zmienili się bohaterowie słynnej produkcji?

Seria filmów oparta na opowieściach J.K. Rowling o młodym czarodzieju zarobiła na całym świecie około 7,8 miliarda dolarów. Dziś mija 20. rocznica polskiej premiery pierwszego z nich: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Jak od tego momentu zmienili się bohaterowie słynnej produkcji?
Emma Watson, Daniel Radcliffe i Rupert Grint w 2000 roku /Courtesy of Warner Bros./Newsmakers /Getty Images

Z okazji dwudziestolecia filmu, Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint  spotkali się w specjalnym programie pod tytułem: "Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu". 

Reklama

Dołączyli do nich Robbie Coltrane, który grał Hagrida, Tom Felton (Draco Malfoy), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Gary Oldman (Sirius Black) Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Jason Isaacs (Lucjusz Malfoy) i inne gwiazdy, które pojawiły się w obsadzie.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny": Ja zmienili się aktorzy?

Filmowcy, którzy stanęli przed zadaniem odnalezienia chłopca, który wystąpi w roli Harry'ego Pottera, stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Kiedy natrafili na mocnego kandydata w postaci Daniela Radcliffe'a, okazała się, że jego rodzice nie chcą zgodzić się na udział chłopca w produkcji. Na szczęście ostatecznie dali się przekonać, a najsłynniejszy czarodziej w historii zdobył swoje filmowe oblicze. 

Do roli Rona Weasley'a wybrano wtedy Ruperta Grinta, którego fizyczność doskonale pasowała do tej postaci.  

Nie da się ukryć, że Harry i Ron pewnie nie przeżyliby pierwszego roku w Hogwarcie, gdyby nie ich przyjaciółka Hermiona. Casting do tej postaci wygrała Emma Watson, która przyznała, że natychmiast po przeczytaniu pierwszej książki utożsamiła się z tą postacią. 

Trudno byłoby także nie wspomnieć o szkolnym antagoniście Harry'ego Pottera, czyli Draconie Malfoy'u, w którego rolę perfekcyjnie wcielił się Tom Felton. 

Harry Potter: Powstanie kolejna część?

Wytwórnia Warner Bros prowadzi zmasowaną kampanię marketingową, która na celu ma przywrócenie zainteresowania światem wykreowanym przez J.K. Rowling w książkach o przygodach Harry'ego Pottera. Czyżby w planach była kolejna filmowa część kultowej serii? Fani na całym świecie bacznie obserwują poczynania studia.

Ostatni film z serii o Harrym Potterze miał premierę w 2011 roku. Wkrótce zobaczyć będziemy mogli 3. część "Fantastycznych zwierząt", stanowiących spin-off do serii o młodym czarodzieju. 

Pierwszym sygnałem zwiastującym próbę powrotu do mody na Harry'ego Pottera, była premiera programu "Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu", który dostępny jest na platformie HBO GO od grudnia. Turniej, który prowadzi znana gwiazda brytyjskiego kina Helen Mirren, jest przestrzenią zmagań fanów popularnych filmów. 

Druga premiera trafiła na platformę HBO GO dokładnie w Nowy Rok. "Harry Potter - 20. rocznica: powrót do Hogwartu" to dokumentalny program nakręcony z okazji okrągłej 20. rocznicy powstania pierwszej części tej kultowej serii, w którym ekipa tworząca filmy, spotkała się po latach, by powspominać pracę na planie superprodukcji. 

"Portal We Got This Covered" powołując się na przecieki z wytwórni, twierdzi, że przygotowywana jest kontynuacja "Harry'ego Pottera". Warner Bros. miałoby przystąpić do prac nad projektem po zakończeniu ostatniej, piątej części  "Fantastycznych zwierząt", która ma mieć premierę w 2024 roku. 

Akcja kolejnej części przygód "Harry'ego Pottera" miałaby rozgrywać się 20 lat po bitwie o Hogwart. Film wykorzystałby wątki ze sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko" która została wydana jako książka. Film jednak nie miałby być jej bezpośrednią adaptacją. 

Gdyby faktycznie wykorzystano wątki z "Przeklętego dziecka" jednym z głównych bohaterów filmu byłby syn Harry'ego i Ginny, Albus Potter. Nie wiadomo jeszcze, czy w rzeczonej kontynuacji moglibyśmy ponownie zobaczyć obsadę znaną z Harry'ego Pottera. 


Zobacz również: 

Tom Felton: Życie po Hogwarcie

"Harry Potter: Jon Stewart oskarża J.K Rowling o antysemityzm? 

"Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu": Producenci poprawili błędy 

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter | Harry Potter i kamień filozoficzny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy