Reklama

Reklama

"Harry Potter": Gratka dla fanów! Emisja już w Nowy Rok

Czyżby HBO miało ochotę na powtórkę sukcesu "Friends: The Reunion", czyli programu, w którym po wielu latach spotkali się bohaterowie sitcomu "Przyjaciele"? Podobne spotkanie, tym razem bohaterów "Harry’ego Pottera", będzie można oglądać na platformie streamingowej HBO Max 1 stycznia 2022 roku.

Kadr z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Seria filmów oparta na opowieściach J.K. Rowling o młodym czarodzieju zarobiła na całym świecie około 7,8 miliarda dolarów. Niedawno zaś, 4 listopada, minęła 20 rocznica światowej premiery pierwszego z tych filmów: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".

Harry Potter: 20 lat na ekranach

Aby uczcić dwudziestolecie, Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint mają się teraz spotkać się w specjalnym programie pod tytułem: "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts". Dołączą do nich Robbie Coltrane, który grał Hagrida, Tom Felton (Draco Malfoy), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Gary Oldman (Sirius Black) Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Jason Isaacs (Lucjusz Malfoy) i inne gwiazdy, które pojawiły się w obsadzie.

Reklama

Jak ogłosiło studio filmowe Warner Bros., w tym odcinku specjalnym aktorzy i twórcy powrócą do oryginalnych filmowych wnętrz szkoły z internatem w Hogwarcie, które pojawiły się w pierwszym filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny". I będą wspominać dawne dzieje oraz odpowiadać na pytania. Wiosną 2022 roku produkcja trafi także do kanałów: TBS (Time Warner) i Cartoon Network.

Do obejrzenia programu "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts" zaprosił już swoich fanów sam Harry Potter, czyli Daniel Radcliffe. "Po raz pierwszy legendarna obsada powraca tam, gdzie zaczęła się magia" - napisał na Facebooku i Instagramie. Aktor udostępnił też filmową zapowiedź wydarzenia. Z kolei Emma Watson zachęciła widzów dowcipnie. "Musiałam użyć Zmieniacza Czasu, po raz ostatni w tym celu…" - obwieściła na Instagramie. 

Zjazd bez autorki serii

W specjalnym programie weźmie też udział reżyser pierwszej i drugiej części - Chris Columbus. Zabraknie jednak niestety autorki powieści - J.K. Rowling. Agencja Reuters podaje, że pojawi się ona jedynie "w materiale archiwalnym". Powodem nieobecności pisarki mają być jej kontrowersyjne opinie na temat osób transpłciowych, przez które społeczność LGBTQ oskarżyła ją o transfobię.

Czytaj również:

Tom Felton zasłabł w czasie turnieju golfowego. Co dolega gwiazdorowi "Harry’ego Pottera"

Daniel Radcliffe: Ludzie nie mają o nim dobrego zdania

Jessie Cave o traumie z czasów "Harry'ego Pottera". "To było coś okropnego"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama