Reklama

Filmowa wersja musicalu z piosenkami Dylana. Gwiazdorska obsada

Wystawiane m.in. na Broadwayu przedstawienie „Girl from the North Country” z piosenkami Boba Dylana doczeka się wersji filmowej. Gwiazdami powstającego musicalu będą Olivia Colman, Woody Harrelson oraz Chloe Bailey („Jane”). Scenarzystą i reżyserem filmu będzie twórca przedstawienia, Conor McPherson.

Musical, na podstawie którego oparty zostanie film, miał swoją premierę na deskach londyńskiego teatru The Old Vic, a potem trafił na West End oraz na Broadway. Pomimo pozytywnych recenzji nie utrzymał się na nowojorskich deskach zbyt długo, a powodem tego, że został zdjęty z afisza, była pandemia COVID-19. W przedstawieniu wykorzystano największe hity z bogatej dyskografii Boba Dylana. Mowa o piosenkach takich jak m.in. "Forever Young", "All Along the Watchtower" czy "Like a Rolling Stone". Tytuł przedstawienia też został zapożyczony od tytułu jednego z utworów Dylana.

Reklama

"Girl from the North Country": O czym opowie film?

Film "Girl from the North Country" opowie o kilkorgu mieszkańców Stanów, których ścieżki przeplatają się ze sobą w trakcie Wielkiego Kryzysu. Wszyscy spotykają się w pensjonacie mieszczącym się w Duluth w stanie Minnesota. Jest rok 1934, z powodu kryzysu właściciel pensjonatu Nick Laine (w tej roli Woody Harrelson) zaczyna mieć poważne kłopoty. Jego żona Elizabeth (Olivia Colman) cierpi na demencję, a bank przejmuje ich dom. Córka Laine’ów, Marianne (Chloe Bailey) skrywa sekret, którego nikt nie potrafi wyjaśnić. Wydarzenia nabierają rozpędu, gdy w pensjonacie pojawia się zbiegły skazaniec, Joe Scott (Tosin Cole).

Czy po seansie filmu będzie tak samo wzruszony? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka miesięcy.

Zobacz też:

"Indiana Jones": W jaki sposób odmłodzono Harrisona Forda?

Sebastian Fabijański przegrał walkę po 35 sekundach. Wróci do MMA?

"Avatar: Istota wody": Film Camerona stracił pozycję lidera box-office'u

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Bob Dylan | Olivia Colman | Woody Harrelson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama