Reklama

"Indiana Jones": W jaki sposób odmłodzono Harrisona Forda?

30 czerwca bieżącego roku w kinach na całym świecie zadebiutuje długo oczekiwany film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. Wiadomo nie od dzisiaj, że znajdą się w nim retrospekcje, w których zobaczymy postać młodego archeologa granego przez Harrisona Forda. Aktor tłumaczy, że w celu jak najdokładniejszej iluzji, do cyfrowego odmłodzenia wykorzystano archiwalne ujęcia z jego prawdziwie młodym obliczem.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii filmowej w piątej odsłonie przygód archeologa Indiany Jonesa, "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia",  zobaczymy Harrisona Forda dokładnie takiego jak wtedy, gdy w latach 80. wcielał się w tę postać po raz pierwszy. Sekwencje z cyfrowo odmłodzonym aktorem były ważne dla fabuły filmu, który rozpoczyna się retrospekcją.

Harrison Ford: O kulisach nowej części "Indiany Jonesa"

O kulisach tworzenia efektów do filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" Ford opowiedział w rozmowie ze Stephenem Colbertem.

Reklama

W jednym z wcześniejszych wywiadów aktor użył nieco innego określenia pod adresem wykorzystanej technologii.

"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia": O czym opowie film?

Akcja filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" rozgrywać się będzie w 1969 roku, jednak jego scena otwierająca rozgrywać się będzie w 1944 roku. Indiana Jones po raz kolejny zmierzy się z nazistami. Sednem nowej części Indiany Jonesa ma być fakt, że za amerykańskim programem kosmicznym stali ludzie, którzy tuż po wojnie wyemigrowali z Niemiec do Stanów. W pozostałych rolach w filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Mangolda ("Logan: Wolverine") występują Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renee Wilson, Toby Jones, Antonio Banderas oraz John Rhys-Davies.

Zobacz też:

"Pukając do drzwi": Puk, puk. Kto tam? Koniec świata! [recenzja]

Sebastian Fabijański przegrał walkę po 35 sekundach. Wróci do MMA?

"Avatar: Istota wody": Film Camerona stracił pozycję lidera box-office'u

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Harrison Ford | Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy