Reklama

David Duchovny wyreżyseruje ekranizację swojej książki

"Bucky F*cking Dent" - taki tytuł nosić będzie film wyreżyserowany przez Davida Duchovnego film. Gwiazdor "Z archiwum X" napisze też scenariusz, którego podstawą będzie jego książka. Na tym wkład Duchovnego w powstanie tej produkcji się nie skończy - aktor zagra też główną rolę.

"Bucky F*cking Dent" - taki tytuł nosić będzie film wyreżyserowany przez Davida Duchovnego film. Gwiazdor "Z archiwum X" napisze też scenariusz, którego podstawą będzie jego książka. Na tym wkład Duchovnego w powstanie tej produkcji się nie skończy - aktor zagra też główną rolę.
David Duchovny /Randy Holmes /Getty Images

Książka Davida Duchovnego "Bucky F*cking Dent" to bestseller "The New York Timesa". Jej akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1978 roku, a głównym bohaterem jest pozbawiony celu trzydziestolatek Ted, który wprowadza się do swojego cierpiącego na nieuleczalną chorobę ojca Marty’ego. Ten chce wykorzystać tę okazję do naprawienia relacji z synem. Cierpi na dziwną przypadłość - coraz bardziej podupada na zdrowiu za każdym razem, gdy jego ukochana drużyna - bostońscy Red Sox - przegrywa mecz. Ted z pomocą przyjaciół stara się więc wprowadzić w życie szczwany plan. Chce przekonać ojca, że Red Soksi zaczęli wygrywać mecz za meczem. Wszystko po to, by podreperować jego zdrowie.

Reklama

"Bucky F*cking Dent": David Duchovny ekranizuje swoją książkę

Duchovny w adaptacji swojej książki wcieli się w rolę Marty’ego. Kto zagra Teda, tego jeszcze nie ogłoszono. Jak informuje portal "Variety", zdjęcia do filmu "Bucky F*cking Dent" rozpoczną się jeszcze w tym roku, a sam projekt tej produkcji zostanie zaprezentowany dystrybutorom na zbliżającym się festiwalu w Cannes. Producentem filmu jest firma Yale Productions, która w Cannes zaprezentuje też dwa inne filmy: "The Kill Room" z Samuelem L. Jacksonem i Umą Thurman oraz debiut reżyserski Brittany Snow "September 17th".

"Cieszymy się, że pomożemy Davidowi w przeniesieniu na ekran tej wspaniałej historii. Jego pasja i wizja powstającego filmu są przejrzyste, a tematyka tej opowieści - ojciec i syn, życie i śmierć - są głęboko ważne i uniwersalne" - tłumaczą producenci filmu, Yale Levine i Jordan Beckerman.

Davida Duchovnego ostatnio można było zobaczyć w "Bańce" wyreżyserowanej przez Judda Apatowa oraz w serialu "Pani dziekan", w którym zagrał samego siebie. Popularny aktor kontynuuje współpracę z Netfliksem, dla którego wystąpi w filmie "You People" Kenyi Barrisa. W niedalekiej przyszłości Duchovny zagra u boku Meg Ryan w filmie "What Happens Later".

Zobacz też:

Gwiazdy, które straciły dzieci. Kogo nie oszczędził los?

Kina wypełniły się widzami, jak przed pandemią

"Krime Story. Love Story" już na Netfliksie. Wiktoria Gąsiewska w nagich scenach

Lista partnerów i partnerek seksualnych Amber Heard. Kto się na niej znalazł?

"Boscy": Antonio Banderas i Penélope Cruz to duet idealny?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: David Duchovny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy