Reklama

Reklama

Córka premiera w odważnych scenach. Agata Buzek nie boi się żadnych wyzwań

Agata Buzek to polska aktorka, która uznanie zdobyła również poza granicami naszego kraju. Przez lata swoim talentem i ciężką pracą udowadniała, że w polskiej kinematografii znalazła się nie tylko dzięki ojcu i byłemu premierowi, Jerzemu Buzkowi. W tym pomogła jej również niecodzienna uroda, a niewiele osób wie, że jej życie nie zawsze było usłane różami, bo Agata Buzek musiała zmierzyć się ze śmiertelną chorobą.

Kariera aktorska Agaty Buzek robi wrażenie. Jej zawodowa ścieżka obfituje w liczne nagrody oraz role w zagranicznych produkcjach, w których pojawiała się u boku m.in. Roberta PattinsonaJuliette Binoche czy Jasona Stathama

A już wkrótce, bo 9 września rusza premiera filmu "Iluzja", w którym Agata Buzek wciela się w matkę zaginionej dziewczyny, która rozpoczyna prywatne śledztwo.

Reklama

Agata Buzek: choroba ukształtowała jej charakter

Zanim Agata Buzek na poważnie mierzyła się z wielką sceną, musiała przejść najtrudniejszą życiową lekcję. W wieku 8 lat u aktorki zdiagnozowano ziarnicę złośliwą, czyli nowotwór węzłów chłonnych. Choroba Agaty Buzek ukształtowała jej charakter:

Choroba Agaty Buzek często ma podstępny przebieg i bywa rozpoznawana już w bardzo zaawansowanym stadium. Chemioterapię aktorka przeszła w Niemczech. Na szczęście, po trzech latach walki, choroba Agaty Buzek ustąpiła.

Aktorka charakterystyczna: niejednoznaczna uroda Agaty Buzek

Dla jednych niekonwencjonalna piękność, dla drugich brzydkie kaczątko polskiej kinematografii. Uroda Agaty Buzek wzbudza zainteresowanie, a zapytana w jednym z wywiadów, czy uważa siebie za piękność, czy brzydulę odpowiedziała, że może być jednym i drugim, bo dla aktora to ogromna wartość.

Uroda Agaty Buzek i jej profil jest określany jako aktorka "charakterystyczna". Podobnego zwrotu używa się wobec Rebel Wilson. To określenie aktorki o wyróżniającym się wyglądzie, odgrywająca postaci o wyrazistych cechach. Wielu uważa, że nietypowa uroda Agaty Buzek pozwoliła odnieść jej międzynarodowy sukces

Agata Buzek w "Zemście" oraz "Rewersie"

Rola Agaty Buzek w "Zemście" z 2002 roku udowadnia, że adaptacje szkolnych lektur wcale nie muszą być nudne i nieciekawe. Aktorka wcieliła się w postać Klary Raptusiewiczównej. Jak przyznała jeszcze przed premierą filmu, przez cały czas pracy nad filmem miała poczucie porozumienia i szczerości, a reżyser Andrzej Wajda dał jej dużo wolności na planie. 

Wymieniając udane role Agaty Buzek trudno nie wspomnieć o filmie "Rewers". W debiucie Borysa Lankosza Agata Buzek wcieliła się w rolę Sabiny Jankowskiej. Produkcja otrzymała wiele nagród, wyróżniona została również sama aktorka. Agata Buzek otrzymała "Orła" w kategorii "Najlepsza główna rola kobieca"

Partner Agaty Buzek i wspólne role w "Moje wspaniałe życie"

Partnerem Agaty Buzek jest popularny polski aktor Jacek Braciak. Wcześniej Buzek przez wiele lat była żoną Adama Mazana. Para poznała się w Charkowie, gdzie aktorka przebywała jako niezależna obserwatorka wyborów w czasie trwania Pomarańczowej Rewolucji. Po 12 wspólnych latach para podjęła decyzję o rozwodzie.

Agata Buzek z Jackiem Braciakiem związana jest od ponad 4 lat. Oprócz prywatnych planów para realizowała również te filmowe. Oboje zagrali w filmie Łukasza Grzegorzka "Moje wspaniałe życie".

Film opowiada o kobiecie tkwiącej w nieszczęśliwym małżeństwie, która walczy o swoją wielopokoleniową rodzinę, próbując powstrzymać anonimowego szantażystę przed ujawnieniem jej tajemnicy. Dla krytyków film Grzegorzka to jednak przede wszystkim tour de force Agaty Buzek, która perfekcyjnie wygrywa wszystkie skrajne stany bohaterki. 

Odważne sceny: Agata Buzek nago w niemieckiej produkcji

Kariera Agaty Buzek to także odważne sceny. Aktorka udowodniła, że nie boi się żadnych wyzwań aktorskich i w niemieckim horrorze "Sen" wystąpiła nago. Polska aktorka wciela się w Trude, a rozbierana scena kipi erotyką. Agata Buzek pojawia się w niej zupełnie nago w towarzystwie innych rozebranych osób. 

Agata Buzek nie ma problemu z rozbieranymi scenami, co udowodniła już wcześniej, chociażby w produkcji Netflixa "Erotica 2022", gdzie również mogliśmy ją oglądać bez ubrania. Wcześniej Agata Buzek wystąpiła nago w filmie "Ciemno, prawie noc"

ZOBACZ TAKŻE:

Agata Buzek o walce z nowotworem: "Mama i tata karmili mnie nadzieją"

Agata Buzek: Nazwisko pomogło mi w karierze

Agata Buzek: Prawda jest nudna

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agata Buzek | polskie aktorki | Jacek Braciak | Jerzy Buzek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy