Reklama

Reklama

Jacek Braciak ma transpłciowe dziecko. "Miłość jest bezwarunkowa"

"Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada" - aktor Jacek Braciak przyznał w grudniowym numerze magazynu "Zwierciadło", że ma transpłciowe dziecko.

Jacek Braciak

Jacek Braciak jest drugim znanym ojcem, po dziennikarzu Piotru Jaconiu, który dokonał rodzicielskiego "coming outu".

Jacek Braciak: Miłość jest bezwarunkowa

"Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni" - aktor mówi w rozmowie z miesięcznikiem "Zwierciadło".

"Starałem się też szanować ich [dzieci] wybory, oduczyć się myślenia typu: 'Byłoby lepiej, gdybyś...'. Nie, dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich? [...] czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić. Z tym, że ktoś chce żyć na swój rachunek, mimo że jest moim dzieckiem, dla którego chcę najlepiej, bardzo je kocham, także należy się pogodzić. Tu kłania się zasada, której ja już też hołduję, że miłość jest bezwarunkowa" - dodał aktor.

Reklama

Przypomnijmy, że dziennikarz TVN Piotr Jacoń ujawnił w czerwcu 2021 w rozmowie z magazynem "Replika", że ma transpłciową córkę. Wcześniej zrealizował reportaż o rodzicach osób transpłciowych "Wszystko o moim dziecku". Jest też autorem książki "My, trans", będącą zbiorem wywiadów z osobami transpłciowymi.

Hollywoodzkie gwiazdy mają transpłciowe dzieci

O tym, że jej dziecko jest osobą transpłciową, poinformowała także hollywoodzka aktorka Jamie Lee Curtis.

"Z podziwem i dumą obserwowaliśmy, jak nasz syn stał się naszą córką Ruby" - zdradziła w rozmowie z "AARP Magazine". Jamie Lee Curtis przekazała ponadto, że Ruby (wcześniej znana jako Thomas) i jej narzeczony biorą ślub w przyszłym roku, a gwiazda ma go poprowadzić.

To nie pierwsze takie wyznanie wśród gwiazd. Shiloh Pitt, pierwsze biologiczne dziecko Angeliny Jolie i Brada Pitta, już jako pięciolatka prosiła, by nazywać ją John. Przez lata nosiła krótkie włosy i męskie ubrania. "Shiloh chce być chłopcem i ani Brad, ani ja nie będziemy jej narzucać, jak ma się czuć" - powiedziała Jolie w jednym z wywiadów.

Także Charlize Theron przyznała, że jej adoptowany syn Jackson od kilku lat czuje się dziewczynką. "Pewnego dnia popatrzył mi w oczy i powiedział: nie jestem chłopcem. Miał wtedy 3 lata. W ten sposób mam dwie cudowne córeczki. Będą tym, kim zechcą, i nie mnie o tym decydować. Moją rolą jako rodzica jest kochać je, chronić i pozwalać na swobodny rozwój. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zapewnić im te prawa" powiedziała.

Czytaj również:

Dostawały wielkie pieniądze za seks? Ten film ujawni całą prawdę!

Wciąż zachwyca. Nie do wiary, że ma już 57 lat

Polka trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Jak się teraz czuje?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Braciak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama