Reklama

Cate Blanchett zagra w anglojęzycznym debiucie Pedra Almodóvara

Cate Blanchett zagra w anglojęzycznym debiucie Pedra Almodóvara "A Manual for Cleaning Women”.

Cate Blanchett zagra w anglojęzycznym debiucie Pedra Almodóvara "A Manual for Cleaning Women”.
Cate Blanchett /ALBERTO PIZZOLI /East News

Pierwszy nakręcony przez Almodóvara w języku angielskim film będzie adaptacją kolekcji opowiadań Lucii Berlin "Instrukcja dla pań sprzątających". Wydany pośmiertnie zbiór najlepszych tekstów legendarnej amerykańskiej autorki koncentruje się "na najbardziej ulotnych momentach życia, wydarzeniach pozornie nieistotnych lub takich, których w codziennej rutynie już nie zauważamy" - pisze polski wydawca książki.

Cate Blanchett zagra w filmie Pedra Almodóvara

"Historie te rozgrywają się w miejscach, które Berlin znała najlepiej: w Chile, w Meksyku, na Zachodzie Stanów Zjednoczonych oraz w Kalifornii, mają swobodny, bezpośredni, łatwo przyswajalny styl, który wyróżnia tę twórczość. Opowiadane są niewymuszonym konwersacyjnym tonem i z ujmującą, często liryczną oszczędnością. Opowiadania, w których Berlin opisywała chwile codziennych objawień, rzucają na ludzkie życie piękne, miękkie, niesłabnące światło" - pisała o zbiorze Berlin gazeta "San Francisco Chronicle".

Reklama

Dla Cate Blanchett będzie to pierwsza w karierze współpraca z Pedrem Almodóvarem. Laureatka dwóch Oscarów - za drugoplanową rolę w "Aviatorze" (2004) i tytułową w "Blue Jasmine (2013) - będzie jedną z producentek "Instrukcji dla pań sprzątających".

Mimo iż "A Manual for Cleaning Women" ma być anglojęzycznym debiutem hiszpańskiego reżysera w pełnym metrażu, Almodóvar ma już na koncie film zrealizowany w tym języku. W 2020 roku artysta zrealizował trzydziestominutowy "Ludzki głos", w którym główną rolę zagrała Tilda Swinton.

"Matki równoległe": Najlepsza rola Penélope Cruz?

W lutym do kin trafi zaś najnowsze dzieło nagradzanego twórcy z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz. "Matki równoległe" to wyznanie wiary w siłę kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach - "Matki równoległe" portretują życie w jego wszystkich odcieniach.

Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów. "Najlepszy Almodóvar od 'Wszystko o mojej matce'" ("Variety"), "Penélope Cruz w swojej najlepszej roli" ("Time"), "Pulsująca emocjami historia" (The Wrap), "Wielki pean na cześć kobiet" (Little White Lies) - piszą zachwyceni recenzenci. 

Zobacz również:

Największe polskie filmowe skandale i wpadki 2021 roku

Skandale w świecie kina w 2021 roku

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pedro Almodóvar | Cate Blanchett
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy