Reklama

​Carrie-Anne Moss: Wielki powrót?

W kinie i telewizji zapanował czas nostalgii i powrotów do kultowych dzieł sprzed lat. Jednym z najważniejszych będzie kontynuacja serii "Matrix". 22 grudnia do kin trafi film "Matrix Zmartwychwstania", w którym ponownie wystąpi Carrie-Anne Moss. Czy gwiazda ponownie zabłyśnie?

W kinie i telewizji zapanował czas nostalgii i powrotów do kultowych dzieł sprzed lat. Jednym z najważniejszych będzie kontynuacja serii "Matrix". 22 grudnia do kin trafi film "Matrix Zmartwychwstania", w którym ponownie wystąpi Carrie-Anne Moss. Czy gwiazda ponownie zabłyśnie?
Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss przemawiają podczas The Game Awards 2021 /Kevin Winter/Getty Images /Getty Images

Carrie-Anne Moss urodziła się i wychowała się w kanadyjskim Vancouver. Już jako dziecko występowała w teatrze muzycznym - szybko przywykła do grania na scenie i znajdowania się w świetle fleszy.

Po ukończeniu szkoły średniej postanowiła zostać modelką. Jej zdjęcia zaczęły pojawiać się na okładkach popularnych magazynów. Dużo podróżowała, pracowała w Toronto, Hiszpanii i Japonii. Kiedy przebywała w Barcelonie, dostała propozycję zagrania w serialu "Dark Justice". Tak bardzo spodobało jej się aktorstwo, że porzuciła karierę modelki, przeprowadziła się do USA i zapisała na kurs organizowany przez American Academy of Dramatic Arts.

Reklama

Aby zdobyć doświadczenie, przyjmowała wszystkie role, jakie jej zaproponowano. Zagrała m.in. w 13-odcinkowym serialu o znamiennym jak się okazało tytule - "The Matrix" w reżyserii Mario Azzopardiego i Billa Corcorana oraz w popularnej także w Polsce produkcji "Na południe" (za rolę w niej, w 1996 roku, otrzymała nominację do nagrody Gemini).

Na dużym ekranie oglądaliśmy ją w takich filmach, jak: "The Soft Kill" Eli Cohena (1994), "Terrified" (1995) Jamesa Merendino oraz "Sabotaż" (1996) Tibora Takacsa.

"Matrix": Carrie-Anne Moss

Przełom i prawdziwa hollywoodzka kariera Moss rozpoczęła się za sprawą roli w "Matriksie" Lany i Lilly Wachowski. Kreację ubranej w lateksowe stroje Trinity aktorka powtórzyła w jego sequelach: "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje" (we wszystkich partnerował jej Keanu Reeves).

W ostatnich latach aktorka nie narzekała na brak angaży, ale nie stworzyła kreacji, która mogłaby się równać z występem w serii "Matrix". Mogliśmy ją oglądać m.in. w filmach: "Niepokój" (2007), "Świetliki w ogrodzie" (2008), "Bez reguł" (2010), czy "Silent Hill: Apokalipsa" (2012), a także w kilku serialach telewizyjnych. 

"Matrix Zmartwychwstania": Wielki powrót Carrie-Anne Moss?

22 grudnia do kin wejdzie "Matrix Zmartwychwstania" , długo wyczekiwana kontynuacja kultowej serii "Matrix". W filmie ponownie wystąpi niezastąpiony duet. 

Film Lany Wachowski kontynuuje historię Neo i Trinity granych przez Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss dwadzieścia lat po tym, jak spotkali się w wirtualnym świecie wygenerowanym przez komputery.

Grany przez Keanu Reevesa Neo wraca do Matriksa, zażywa niebieską tabletkę i spotyka się z terapeutą, który zwraca uwagę na to, że Neo nie potrafi odróżnić fikcji od świata realnego. Wraz z pojawieniem się postaci granej przez Abdula-Mateena II, Neo dowiaduje się, że świat realny, w którym żyje, jest tylko mirażem.

Zobacz również:

"Matrix Zmartwychwstania": Neo Keanu Reevesa "pamięta" [NOWY ZWIASTUN]

"Matrix Zmartwychwstania" trafi do chińskich kin

"Matrix Zmartwychwstania": Przemoc i wulgarny język. Jaka kategoria wiekowa?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Matrix Zmartwychwstania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy