Matrix

Matrix
Tytuł oryginału
The Matrix
Reżyser
Gatunek
s-f
Obsada
, , więcej
Produkcja
USA (1999)
Premiery
Kino 13 sierpnia 1999, DVD 3 października 2003
Dystrybucja
Kino - Warner Bros., DVD - Warner Home Video
Czas trwania
136 min
Wersje
2D
3,8
Oceń
Głosy
39

O filmie

Istnieją dwa światy: pierwszy to świat, w którym żyjemy na codzień, drugi zaś to ten, który znajduje się tuż obok.
Jeden jest snem. Drugi to Matrix.
"Czy miałeś kiedyś taki sen Neo, sen, który wydawał się być realny? Co by się stało gdyby trwał, Neo? Jak rozpoznałbyś różnicę pomiędzy snem a jawą?”
Neo (KEANU REEVES) desperacko poszukuje prawdy o Matrix. To temat, o którym inni tylko szepczą. To coś tajemniczego i nieznanego. Coś. Neo jest pewien, że to niewyobrażalne coś przejęło zbrodniczą kontrolę nad jego życiem.
Czym jest Matrix?
Neo jest przekonany, że jedynie Morfeusz (LAURENCE FISHBURNE), postać, o której losach dowiedział się ze starożytnych opowiadań, uznawany za najbardziej niebezpiecznego żyjącego człowieka, prawdopodobnie zna odpowiedzi na wszystkie jego pytania.
Jedyne co mogę zaoferować to Prawda.
Pewnej nocy Neo poznaje Trinity (CARRIE-ANNE MOSS), piękną nieznajomą. Wskazuje ona Neo drogę do innego świata, gdzie spotyka Morfeusza, od którego dowie się całej prawdy o Matrix.
Nikomu nie można powierzyć tajemnicy Matrix. Musisz to zobaczyć na własne oczy. Co dobrego można zdziałać dzięki rozmowie telefonicznej, jeżeli nie możesz nic powiedzieć?
Neo, Morfeusz i Trinity będą zmuszeni stoczyć brutalną walkę o życie. Aby poznać odpowiedzi, których poszukują od lat, aby wreszcie zrozumieć kto i dlaczego obsadził ich w tym dramatycznym spektaklu, oraz rozpoznać nieuniknione przeznaczenie.
Broń. Masa broni.
Każdy ruch, każda sekunda i myśl jest na wagę złota, ponieważ oddala ich od chwili, kiedy wreszcie uwolnią się od Matrix. Od egzystencji, w jakiej zmuszeni byli trwać lata.
Uwolnij swój umysł.

Obsada

Wiadomości

 • "Matrix": O PRODUKCJI

  Kultura epoki komiksów i grafiki wydaje się zauważać jedynie najbardziej dramatyczne alternatywy. Przedstawiając wizję przyszłej rzeczywistości, jako...

 • "Matrix": CASTING

  Wachowscy do roli Neo chcieli zaangażować Keanu Reevesa. Był ich pierwszym wyborem. Wyjaśniają: " Kiedy przyszedł na spotkanie z nami, wiedzieliśmy, że...

 • "Matrix": CHOREOGRAFIA

  „The Matrix” to wyjątkowe kino z wielu powodów, jednym z nich nie wątpliwie są elektryzujące elementy wartkiej akcji. Niektóre sceny walk to...

 • "Matrix": FOTOGRAFIA STRZAŁU

  Wykorzystanie techniki zwolnionego filmowania było niezbędne dla stylistyki scen akcji w „The Matrix”. Niektóre elementy scenariusza również...

Najlepsze tematy