Reklama

"Broad Peak": Wyjątkowy mural w Zakopanem! Hołd złożony Ewie Dyakowskiej-Berbece

Wyjątkowy mural ukazujący reprodukcje dwóch prac Ewy Dyakowskiej-Berbeki z cyklu "W Drodze" pojawił się w Zakopanem. Obrazy przedstawione na muralu zostały wybrane przez synów Ewy i Macieja Berbeków.

"Broad Peak": Dom rodzinny Berbeków

Zakopane to rodzinna miejscowość Macieja Berbeki i miejsce, gdzie wspólnie z żoną Ewą Dyakowską-Berbeką żyli i wychowywali swoich synów. Ewa Dyakowska-Berbeka była malarka, graficzką i scenografką w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Sztuka była dla niej swego rodzaju pamiętnikiem, w którym zapisywała ważne dla siebie chwile. Wśród nich liczne wyprawy swojego męża -  Macieja Berbeki.

Obrazy zaprezentowane na muralu powstały w 2013 oraz 2015 roku i zostały osobiście wybrane przez braci Berbeków.

"Broad Peak": Maja Ostaszewska o Ewe Berbece

Reklama

Maja Ostaszewska, odtwórczyni Ewy Dyakowskiej-Berbeki, tak opisuje stosunek jej bohaterki do męża i jego zawodowej drogi oraz górskiej pasji:

"Broad Peak": O czym opowiada film?

"Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki - legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi. "Broad Peak" to również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

"Broad Peak": Twórcy i obsadaReżyserem filmu jest Leszek Dawid, a autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tadeusz Sapryk.

Zobacz też:

James Bond: Dla agenta 007 nadchodzi nowa era? Producenci potwierdzają!

"Uśmiechnij się": Horror liderem box-office'u

Kyle MacLachlan wyznał, że nie rozumie filmów Davida Lyncha

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Broad Peak | Ireneusz Czop | Maja Ostaszewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy