Scenariusz filmu "The End We Start From" powstał na podstawie powieści Megan Hunter pod tym samym tytułem. Ta wydana w 2017 roku książka szybko została okrzyknięta kobiecą odpowiedzią na "Drogę" Cormaca McCarthy’ego. Autorką scenariusza adaptacji tej powieści jest Alice Birch ("Sukcesja" , "Lady M." ), a reżyserią zajmie się Mahalia Belo, laureatka nagrody BAFTA TV za film "Ellen".
Akcja filmu "The End We Start From" rozgrywać się będzie w samym środku kryzysu ekologicznego w niszczonym powodziami Londynie. Fabuła skupi się na znajdującej się pośrodku tego chaosu rodzinie. Jodie Comer wcieli się w rolę matki, która wraz ze swoim nowo narodzonym dzieckiem próbuje znaleźć drogę powrotną do domu.
Jednym z producentów filmu "The End We Start From" będzie należąca do Benedicta Cumberbatcha firma SunnyMarch. Producentami będą też Leah Clarke, Adam Ackland i Liza Marshall, którzy są zachwyceni i książką, i scenariuszem napisanym na jej podstawie.
"Powieść Megan Hunter jest bardzo bliska naszym sercom, a Alice napisała wspaniałą adaptację tej ściskającej za serce historii o macierzyństwie, rozdzieleniu, społecznych i środowiskowych wstrząsach oraz instynktach, które budzą się w nas w trakcie chaosu. Jesteśmy pewni, że nasza utalentowana ekipa stworzy poruszający i porywający film" - stwierdzili w oświadczeniu cytowanym przez portal Deadline.
Benedict Cumberbatch: Niebezpieczny umysł 10
zobacz zdjęcia
Benedict Cumberbatch: Niebezpieczny umysł
1 / 10
Brytyjski aktor Benedict Cumberbatch, odtwórca tytułowej roli w serialu BBC "Sherlock", kończy we wtorek, 19 lipca 2016, 40 lat.
Nie wszyscy wiedzą, ale jedną z pierwszych ekranowych kreacji Brytyjczyka była rola Stephena Hawkinga w telewizyjnym filmie z 2004 roku. 10 lat później w filmie 'Teoria wszystkiego" postać genialnego fizyka wcielił się Eddie Redmayne, za co otrzymał Oscara.
Źródło: materiały dystrybutora
2 / 10
Mało znanym epizodem w filmografii Cumberbatcha pozostaje rola Vincenta van Gogha w telewizyjnym obrazie "Van Gogh: Painted with Words" (2010). W tym samym roku aktor zaczął najbardziej spektakularną ekranową przygodę swej dotychczasowej kariery.
Źródło: East News
Autor: BBC
3 / 10
Najsłynniejszą kreacją w dorobku Cumberbatcha jest Sherlock Holmes, główny bohater serialu BBC zatytułowanego po prostu "Sherlock": współczesna wersja legendarnego detektywa; znudzony, obdarzony ponadprzeciętną inteligencją socjopata, emocjonalny ignorant recytujący słynne "holmesowskie" dedukcje z prędkością statku kosmicznego.
Źródło: East News
Autor: BBC
4 / 10
Steven Spielberg zaproponował Benedictowi rolę w "Czasie wojny" (na zdjęciu), chociaż nie widział ani jednego odcinka "Sherlocka". Steve McQueen (reżyser "Zniewolonego...") i Morten Tyldum ("Czas tajemnic") również angażowali Brytyjczyka niejako "w ciemno". John Wells, który z taką maestrią przeniósł na ekran sztukę "Sierpień w hrabstwie Osage", obsadził Cumberbatcha w roli wrażliwego "Małego" Charlesa (nawiasem mówiąc - totalnego przeciwieństwa wszystkich tych geniuszy) po tym, jak aktor przesłał mu próbkę swoich umiejętności w formie filmiku nakręconego telefonem.
Źródło: East News
Autor: David Appleby / Touchstone Pictures
5 / 10
W trylogii Petera Jacksona "Hobbit" Benedict Cumberbach wcielił się w postać smoka Smauga.
- Mój tata czytał mi "Hobbita" kiedy byłem mały. Jest aktorem i musiał odgrywać smoka, ale robił to wyłącznie dla mnie. Gdy dowiedziałem się o planowanej produkcji, pomyślałem: "Koniecznie muszę iść na casting do tej właśnie roli". Byłem bardzo szczęśliwy, że moje nagranie dotarło do Petera [Jacksona, reżysera - przyp .red.], który uznał, że jest w nim coś dobrego i spotkał się ze mną. Moje życie wtedy w pewnym sensie mocno ewoluowało. Pojawiły się takie rzeczy, jak rola w serialu "Sherlock". Peter wiedział o tym, ale miałem też naprawdę dużo szczęścia. Wielu utalentowanych aktorów ubiegało się o tę rolę. Byłem szczerze poruszony, gdy ją dostałem - opowiadał aktor.
Źródło: Getty Images
Autor: Mark Davis
6 / 10
Był również Khanem w gwiezdnej epopei "W ciemność. Star Trek" - produktem inżynierii genetycznej zastosowanej wobec istoty ludzkiej, której grobowy tembr głosu, połączony ze specyficzną manierą wypowiedzi, sam w sobie stanowił oznakę nadprzyrodzonego łotrostwa.
Źródło: materiały dystrybutora
7 / 10
W szpiegowskim thrillerze "Piąta władza" Cumberbatch wcielił się w kolejną autentyczną postać - założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks - Juliana Assange'a.
- Benedict jest aktorem, który nie wyjawił nam jeszcze wszystkich swoich sekretów i to znakomicie predestynowało go do roli Juliana - mówił reżyser Bill Condon. - Już w serialu o Sherlocku Holmesie pokazał nam próbki swojej niezwykłej inteligencji. Sprawia wrażenie osoby nie z tego świata i dzięki temu Assange w jego wykonaniu jest fascynujący - dodawał reżyser.
Gwiazdor współtworzył również wygląd filmowego Assange'a. By w pełni oddać tę postać, zgodził się na skomplikowaną charakteryzację, kolorowe soczewki kontaktowe, wybielenie brwi i postarał się o znak rozpoznawczy swego bohatera - śnieżnobiałe włosy.
Źródło: materiały dystrybutora
8 / 10
W filmie "Gra tajemnic" (2014) Cumberbatch wcielił się w postać genialnego matematyka, kryptologa i naukowca komputerowego, Alana Turinga, który przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer. Gdy przyznał się do homoseksualizmu, został skazany przez sąd za naruszenie moralności publicznej.
Źródło: materiały dystrybutora
9 / 10
Pytany o to, jak to się dzieje, że tak często grywa nieprzeciętne umysły, Cumberbatch odpowiedział: - Jeśli faktycznie tak mnie postrzegają, to nie jest to najgorszy los, ale wątpię, by faktycznie była to moja specjalizacja - i zaraz zwrócił uwagę, że był też mężem stanu Williamem Pittem w "Głosie wolności", właścicielem plantacji w "Zniewolonym. 12 Years a Slave" (na zdjęciu) a także tajnym agentem w "Szpiegu", oficerem kawalerii w "Czasie wojny" i demonicznym pedofilem-gwałcicielem w "Pokucie".
Źródło: materiały dystrybutora
10 / 10
W październiku Benedicta Cumberbatcha zobaczymy w kolejnej superprodukcji.
"Doctor Strange" jest filmową adaptacją popularnego komiksu Marvela, stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi...
Źródło: materiały dystrybutora
Autor: Marvel
Zobacz też:
Jane Fonda opowiedziała, jak wygląda jej walka z rakiem
"Historie miłosne" Jerzego Stuha. Nie tylko Katarzyna Figura i Dominika Ostałowska
Oscarowy film z Leonardo DiCaprio zostanie usunięty z Netfliksa. Co jeszcze zniknie?