Reklama

Reklama

Anna Przybylska: Jarosław Bieniuk opublikował archiwalne zdjęcie z aktorką

Jarosław Bieniuk zamieścił na Instagramie archiwalne zdjęcie z Anną Przybylską. Już 7 października premierę będzie miał dokumentalny film "Ania". "To będzie wzruszająca podróż po życiu Ani, jej przyjaciół i naszej rodziny" - zapowiada były piłkarz.

Jarosław Bieniuk zamieścił na Instagramie archiwalne zdjęcie z Anną Przybylską. Już 7 października premierę będzie miał dokumentalny film "Ania". "To będzie wzruszająca podróż po życiu Ani, jej przyjaciół i naszej rodziny" - zapowiada były piłkarz.
Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk /Diana Domin / Studio69 /Gallo Images Poland

Anna Przybylska była przed laty jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Popularność i sympatię widzów przyniosły jej role w takich produkcjach, jak "Ciemna strona Wenus", "Złotopolscy", "Sezon na leszcza""Kariera Nikosia Dyzmy" czy "Daleko od noszy". Prywatnie przez wiele lat związana była z Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trojga dzieci: córki Oliwii oraz synów Szymona i Jana. Sielankę rodziny przerwała przedwczesna śmierć gwiazdy. Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 roku, mając niespełna 36 lat. Chorowała na raka trzustki.

Reklama

Niedługo po śmierci Anny Przybylskiej pojawił się pomysł nakręcenia o niej filmu. W kolejnych latach media donosiły o postępach w przygotowaniu produkcji. Reżyserią filmowej biografii - według ówczesnych doniesień - miał zająć się Radosław Piwowarski, którego aktorka była największą muzą. W 2017 roku odwołano jednak wszelkie wcześniejsze zapowiedzi i ogłoszono, że filmu nie będzie. Rodzina Przybylskiej miała ponoć nie zaakceptować scenariusza, przez co projekt został zawieszony.

Anna Przybylska: Zamiast filmu fabularnego - dokument

Telewizja Polska porozumiała się jednak z rodziną aktorki. Anna Przybylska doczeka się filmowego upamiętnienia, ale będzie miało ono nieco inną formę - dokumentu.

Fragmenty filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej pokazano już podczas 50. Forum Wokół Kina we Wrocławiu. Zarówno publiczność, jak i przedstawiciele branży filmowej oraz rodzina Przybylskiej, mieli być pod ich wielkim wrażeniem.

Uroczysta premiera filmu "Ania" będzie miała miejsce 5 października 2022, w 8. rocznicę śmierci aktorki. Dwa dni później film trafi do kin. Telewizja Polska nie wyklucza też, że na podstawie dokumentu powstanie serial, który trafi na antenę TVP.

W "Ani" zobaczymy plejadę polskich gwiazd, przyjaciół, współpracowników i bliskich Anny Przybylskiej. Aktorkę w obrazie wspominają m.in. Jan Englert, Cezary Pazura, Paweł Wawrzecki, Anna Dereszowska, Piotr Szewdes, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Andrzej Piaseczny czy Katarzyna Bujakiewicz.

Z filmu zadowoleni są krewni Anny Przybylskiej. "Cieszę się, że ten film powstaje i cieszę się, że jest to dokument, a nie fabuła" - portal Wirtualnemedia.pl przytaczał wypowiedź Oliwii Bieniuk tuż po pokazie fragmentów "Ani". Wtórowała jej babcia, mama Anny Przybylskiej, która stwierdziła, że obraz będzie wspaniałą pamiątką dla dzieci zmarłej aktorki.

Zobacz też:

Ella Balinska: Córka polskiego hrabiego gwiazdą Netfliksa

Miss Jamajki w Bondzie. Po latach wyznała, że była seksualnie molestowana!

Ewa Krzyżewska: Polska Sophia Loren romansowała z aktorami-gejami

Sylvester Stallone walczy o prawa do serii "Rocky". "Bolesny temat"

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska | Jarosław Bieniuk

Reklama

Reklama

Reklama