Reklama

Reklama

Agnieszka Jaskółka: Zabłysnęła u boku Lindy. Co się stało z gwiazdą "Psów"?

Agnieszka Jaskółka w pamięci widzów zapisała się dzięki roli Andżeli w kultowych już "Psach" Władysława Pasikowskiego. Kontrowersyjny debiut otworzył jej drogę do wielkiej kariery, jednak Jaskółka niespodziewanie zniknęła z ekranów i wyjechała z Polski. Przyczyną była rodzinna tragedia.

Agnieszka Jaskółka

Agnieszka Jaskółka: Kontrowersyjna rola w "Psach"

W pierwszej części "Psów", która na kinowych ekranach pojawiła się w 1992 roku, Agnieszka Jaskółka wcieliła się w Andżelę Wenz - nastoletnią kochankę głównego bohatera, która później zdradza go z jego najlepszym przyjacielem.

Rolę w filmie początkująca aktorka zdobyła nieco przez przypadek. Lidia Popiel, ukochana Bogusława Lindy, odkryła nastolatkę w centrum handlowym. Zdjęcie Jaskółki wykonane przez fotografkę zobaczył Władysław Pasikowski i zaproponował jej udział w castingu - poradziła sobie świetnie, a za swoją rolę została nagrodzona Złotym Lwem na 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.

Reklama

Jej rola wzbudziła zresztą niemałe kontrowersje - media pisały bowiem, że grając w filmie, w którym przeklinała i brała udział w śmiałych scenach erotycznych, miała 14 lat. Agnieszka Jaskółka zaprzeczyła tym doniesieniom i dobitnie stwierdziła, że nie wstydzi się udziału w "Psach" i nie żałuje niczego.

W rozmowie z WP.pl mówiła:

Agnieszka Jaskółka: Rodzinna tragedia aktorki

Po zagraniu w "Psach" Agnieszka Jaskółka zniknęła z ekranów. Po latach opowiedziała na łamach magazynu "Takie jest życie" o prawdziwych przyczynach swojego wyjazdu. Powodem była rodzinna tragedia - kiedy aktorka miała 17 lat, jej mama została zamordowana podczas napadu. Jak się okazało, napad był zaplanowany, a złodzieje od dawna obserwowali mieszkanie jej rodziny.

"Złodzieje byli zaskoczeni jej obecnością, obserwowali nasz dom i myśleli, że nikogo nie ma. Mama na nieszczęście zobaczyła ich twarze. Mieszkaliśmy w apartamentowcu, mama była dyrektorem finansowym w dużej firmie, a pieniądze, jak wszyscy w tamtych czasach, trzymaliśmy w skarpetach" - mówiła Agnieszka Jaskółka.

Zobacz też: "Psy 3": Niepotrzebny powrót [recenzja]

Agnieszka Jaskółka: Wyjazd z Polski

Śmierć matki była przyczyną wyjazdu aktorki z Polski. Agnieszka Jaskółka najpierw trafiła do Paryża, gdzie zaczęła karierę w modelingu; później - do Stanów Zjednoczonych. Jak wspominała w rozmowie z "Faktem", atmosfera wśród modelek nie była do pozazdroszczenia:

Po przyjeździe do USA rozpoczęła studia prawnicze, a później pracowała w jednej z kancelarii.

Agnieszka Jaskóła: Wróci na ekrany?

Po pięciu latach wróciła do Polski i, na chwilę, na ekrany. W 2009 roku pojawiła się gościnnie w serialu "Teraz albo nigdy!", a następnie wystąpiła w debiucie reżyserskim Cezarego Pazury "Weekend".

Rok później wzięła udział w dwunastej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie występowała u boku Rafała Maseraka. W rozmowie z "Tele Tygodniem" mówiła:

Obecnie Agnieszka Jaskółka pojawia się na ściankach, imprezach branżowych. Podobno Władysław Pasikowski zaproponował jej powrót do roli Andżeli i udział w filmie "Psy 3. W imię zasad" (2020), aktorka odmówiła.

Zobacz również:

Bridget Fonda: Jak wygląda po latach?

"Belfast": 87-letnia Judi Dench za młoda na rolę babci?

John Krasinski i Steve Carell: Gwiazdy "Biura" znowu razem

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy