Reklama

Reklama

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Zaprezentowano plakat

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września 2022. Organizatorzy zaprezentowali właśnie plakat imprezy, którego autorką, tak jak w roku ubiegłym, jest ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września 2022. Organizatorzy zaprezentowali właśnie plakat imprezy, którego autorką, tak jak w roku ubiegłym, jest ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska.
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września 2022 /materiały prasowe

Tegoroczny plakat, podobnie jak przed rokiem, kolorystycznie utrzymany jest w barwach naszej gdyńskiej identyfikacji wizualnej - czerni i złocie - i unika klasycznych filmowych konotacji. 

"Motywem przewodnim plakatu jest liczba 47, która została skonstruowana tak, by sprawiała wrażenie trójwymiarowości oraz nawiązywała do światła reflektorów" - tłumaczy autorka plakatu, Ewelina Gąska. "Od intensywnej złotej barwy przechodzi w czerń. Użycie przejścia kolorystycznego podbija przestrzenność plakatu. Projekt ma podkreślać rangę imprezy oraz nadać festiwalowi charakterystyczny ton wizualny" - dodaje artystka.

Reklama

Ewelina Gąska specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Była także jurorką m.in. 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS "Zwierzę też człowiek" czy Young Creatives Cannes. Jej prace można oglądać w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine.

Gdynia 2022 najmocniejsza od lat?

Głównym założeniem plakatu było unikanie elementów figuratywnych, stanowiących najprostsze skojarzenie z kinem i nadmorskim festiwalem. 

"Bardzo zależało mi, żeby plakat był nowoczesny w formie i dobrze pasował do tego, czego publiczność może spodziewać się w Gdyni: prawdziwego święta polskich filmów, realizowanego z klasą i elegancją" - wyjaśnia dyrektor artystyczny festiwalu, Tomasz Kolankiewicz. "Festiwal to impreza zasłużona - prawie 50-letnia, ma jednak nadal dużo werwy i mam wrażenie, że po latach pandemii startuje z nową energią. Plakat dumnie zapowiada tegoroczną edycję: patrząc na listę zgłoszonych filmów prawdopodobnie najmocniejszą programowo od lat" - dodaje Kolankiewicz.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września 2022.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gdynia 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama