Reklama

Joanna Brodzik: Nagi biust i sesje bez ubrania? Tak zaczynała

Joanna Brodzik to dziś jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Od dawna bardzo uważnie dobiera role i dba o swój wizerunek. Jak jednak wyglądały początki gwiazdy kultowego serialu "Kasia i Tomek"? Nie brakowało rozbieranych ról czy występów w telenowelach...

Joanna Brodzik to dziś jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Od dawna bardzo uważnie dobiera role i dba o swój wizerunek. Jak jednak wyglądały początki gwiazdy kultowego serialu "Kasia i Tomek"? Nie brakowało rozbieranych ról czy występów w telenowelach...
Joanna Brodzik na początku kariery /Marek Nelken /Agencja FORUM

Choć w trakcie studiów dostała intratną propozycję pracy modelki, wybrała zawód aktora. Zresztą nie po raz pierwszy - podobnego wyboru dokonała po maturze. Była bowiem finalistką olimpiady z języka polskiego, co gwarantowało jej wstęp wolny na wszystkie uczelnie oprócz wyższych szkół artystycznych. Joanna Brodzik natomiast, jakby na przekór, wybrała warszawską PWST.

Joanna Brodzik: Początki kariery

W filmie zadebiutowała "Dniem wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego w 1996 roku, w telewizji - występem w "Klanie" rok później. W serialu TVP zagrała Renatę Grajewską, pielęgniarkę El-Medu, która próbowała uwieść doktora Lubicza. Kiedy jej niecne plany spaliły na panewce, postanowiła rozkochać w sobie Andrzeja Marczyńskiego.

Reklama

Już w swoim drugim filmie - "Dzieci i ryby" (1996) Jacka Bromskiego pokazała nagi biust na ekranie. Bez ubrania można było ją też zobaczyć w spektaklu Teatru Telewizji "Netta" (1998). W tym samym roku na okładce magazynu "Cinema" była ubrana jedynie w... buty. Rok później wzięła udział w rozbieranej sesji dla "Playboya".

Następnie Brodzik wystąpiła w mniejszych lub większych rolach w ważnych dla polskiej kinematografii filmach: "Złoto dezerterów" (Janusz Majewski, 1998), "Ogniem i mieczem" (Jerzy Hoffman, 1999) czy "Pianista" (Roman Polański, 2002).

Niewiele osób pamięta, że Brodzik zagrała również jedną z ról w "Graczykach" - wcieliła się w córkę Wiesława i Jadwigi, głównych bohaterów serialu. Mimo że produkcja była nazywana przez krytyków "najgorszym serialem", była uwielbiana przez widzów.

Joanna Brodzik: Ciało jest moim warsztatem

Na początku kariery Joanna Brodzik lubiła, żeby było o niej głośno. W 1998 roku podczas festiwalu filmowego w Cannes dała się zapamiętać wielu widzom i reporterom dzięki zdjęciom w samej koszuli. Polska aktorka przebiegła się po plaży, a później weszła do wody, nie mając na sobie nic innego.

W pierwszych filmach i serialach, w jakich występowała często grywała role wyrachowanych, odważnych i uwodzicielskich postaci. Pojawiała się też w dość śmiałych scenach.

Podczas rozmowy z "Galą" szczerze stwierdziła, że nie wstydzi się tego typu ról.

"Nie odcinam się od tamtej siebie, a skąd! Ogromnie się cieszę, że mogłam przeglądać się w oczach innych mężczyzn. Tak samo jak 10 lat później mogłam spełniać swoje ambicje zawodowe i odbierać kolejne nagrody, dostając zewsząd dowody o skuteczności swojego działania zawodowego. Ciało jest moim warsztatem" - wyznała.

Joanna Brodzik: Kasia, Magda i Małgosia

Szczęście uśmiechnęło się do Brodzik w 2002 roku, gdy otrzymała główną rolę w serialu telewizyjnym "Kasia i Tomek". Serial doczekał się trzech serii. Nakręcono łącznie 100 odcinków. Za tę rolę Brodzik otrzymała m.in. statuetkę Wiktora.

Następnie aktorka wystąpiła w filmie "Nigdy w życiu!" u boku Danuty Stenki, a już rok później stała się jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu za sprawą głównej roli w serialu "Magda M.".

W 2006 roku Brodzik odniosła kolejny sukces, grając główną rolę w filmie Bogusława Lindy "Jasne błękitne okna". Za tę rolę otrzymała m.in. nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie.

W 2006 roku Brodzik, razem z Maciejem Zakościelnym, zostali uznani za "Najpiękniejszych" w plebiscycie magazynu "Viva!". W 2007 roku Brodzik triumfowała w plebiscycie Telekamer, zwyciężając w kategorii "najlepsza aktorka telewizyjna". W telewizji prowadziła również kilka programów autorskich: "Dookoła siebie" w telewizyjnej Dwójce, 10-odcinkowy cykl "Ona czyli ja" w TVN Style, "Brodzik od kuchni" w TVP 1 oraz kulinarny "Apetyt na miłość".

W 2008 roku na świat przyszli jej synowie - bliźniacy Jan i Franciszek, owoc związku z aktorem Pawłem Wilczakiem. Aktorka zniknęła więc na jakiś czas z mediów, by powrócić w 2009 roku w serialu "Dom nad rozlewiskiem", będącym adaptacją bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej. Serial doczekał się kliku sezonów, następne zatytułowano "Miłość nad rozlewiskiem", "Życie nad rozlewiskiem", "Nad rozlewiskiem", "Cisza nad rozlewiskiem" i "Pensjonat nad rozlewiskiem".

Joanna Brodzik: Lesbijka i pokojówka

W 2014 roku, po 12-letniej nieobecności, wróciła na teatralne deski w sztuce "Di, Viv i Rose", w której wcieliła się w postać lesbijki.

- Kiedy Maciek Kowalewski - reżyser spektaklu - rozdzielił role i okazało się, że to ja zagram lesbijkę, a dodatkowo bokserkę pomyślałam: Tak, to jest to! Ja takiej roli nie mogę wypuścić z rąk! - mówiła w rozmowie z "Tele Tygodniem".

W 2015 roku Brodzik otrzymała rolę w serialu TVN "Nie rób scen". Aktorka przyznała, że nie grała jeszcze takiej roli. - Wyraźnie różni się od bohaterek, jakie grałam dotychczas. Podobało mi się, że jest niedoskonała, że metrykalnie jest ode mnie młodsza. Ma temperament. Bardzo ją polubiłam. Chciałabym poznać kogoś takiego jak ona w prawdziwym życiu - opowiadała PAP.

Brodzik wspomniała również pamiętną scenę, w której wcieliła się w pokojówkę. - Ekipa miały duży ubaw, kiedy zobaczyli mnie w stroju frywolnej pokojówki. Mi nie było aż tak do śmiechu, ale cóż. Podczas kręcenia tej sceny na planie było jakby więcej ludzi. Pojawili się np. wszyscy kierowcy, którzy zwykle są na zewnątrz - wspominała w rozmowie z PAP.

Niedawno Brodzik powróciła po przerwie w serialu Playera "Receptura". Była to sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równolegle w okresie międzywojennym oraz teraźniejszości, w intrygujący sposób przeplatająca ze sobą perspektywę tradycji ze współczesnością.Aktorka wcieliła się w matkę jednej z głównych bohaterek.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Brodzik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama