Reklama

Reklama

Filmowe hity Polsatu na święta! Co obejrzeć w TV?

Przed nami święta Bożego Narodzenia, czas radości i spotkań w rodzinnym gronie. Te dni to także świetna okazja, by odpocząć... przed telewizorem. Polsat przygotował filmowe przeboje dla małych i dużych widzów. Sprawdźcie, co warto obejrzeć!

Przed nami święta Bożego Narodzenia, czas radości i spotkań w rodzinnym gronie. Te dni to także świetna okazja, by odpocząć... przed telewizorem. Polsat przygotował filmowe przeboje dla małych i dużych widzów. Sprawdźcie, co warto obejrzeć!
Kadr z filmu "Mary Poppins powraca" © 2018 Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved /materiały prasowe

WIGILIA, 24 GRUDNIA

"Kevin sam w domu" (Polsat)

Oczywiście nie ma świąt bez Kevina. Film "Kevin sam w domu" Polsat pokaże dwukrotnie. Widzowie będą mogli obejrzeć komedię familijną w wigilię, 24 grudnia, o godz. 20:00. Dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć produkcję raz jeszcze, zaplanowano dodatkowy pokaz w Boże Narodzenie, 25 grudnia, o godz. 16:30.

Rodzina McCallisterów z Chicago na Święta Bożego Narodzenia wyjeżdża do Francji. Członkowie rodziny, spiesząc się na samolot, w wyniku zamieszania, zapominają zabrać ośmioletniego Kevina (w tej roli Macaulay Culkin), który od tej pory musi sobie radzić sam. Początkowo Kevin jest zachwycony, jednak po jakimś czasie zaczyna czuć się samotny i tęsknić za najbliższymi. Kiedy na horyzoncie pojawiają się złodzieje, próbujący okraść państwa McCallisterów, chłopiec postanawia ochronić dom. Kevin zastawia na opryszków wymyślne pułapki. Nie ulega wątpliwości, że wobec niekonwencjonalnych metod działania ośmiolatka, włamywacze są bez szans.

Reklama

"Dlaczego on" (Polsat)

Komedia na wigilijny wieczór. Ned Fleming (Bryan Cranston, znany z serialu "Breaking Bad"), nadopiekuńczy, lecz kochający ojciec, przyjeżdża wraz z żoną ze świąteczną wizytą do córki, która studiuje w college'u. Na miejscu poznaje chłopaka córki, Lairda (James Franco), sympatycznego, ale ekscentrycznego miliardera z Krzemowej Doliny. Konserwatywny Ned uważa, że Laird, który nie uznaje żadnych zasad, nie pasuje do jego córki i nie powinien się z nią wiązać. Wypowiada niedoszłemu zięciowi wojnę i sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. Film pokaże Polsat o godz. 22:15.

"Co wiecie o swoich dziadkach" (Polsat Film)

"Co wiecie o swoich dziadkach" to kontynuacja przebojowej komedii "Tata kontra tata" z 2015 roku. Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshcoolowy ojciec Dusty'ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada - przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te święta będą totalnym chaosem. Komedię pokaże Polsat Film o godz. 21:00.

BOŻE NARODZENIE, 25 GRUDNIA

"Smerfy: Opowieść wigilijna" (Polsat i Polsat Film)

Do wioski Smerfów zawitała Gwiazdka, która ma przynieść radość wszystkim... oprócz Smerfa Marudy, oczywiście. Gdy Maruda mówi, że nie wierzy w ducha Świąt, Papa Smerf musi działać. Tylko jego magiczna mikstura i trzy zaczarowane Smerfy mogą przywrócić porządek. Czy Smerfy Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt sprawią, że Maruda uwierzy w świąteczną magię, zanim wioska wpadnie w łapy złego Gargamela? Oto zupełnie nowa, zabawna i wzruszająca, niebieska "Opowieść Wigilijna". Film pokaże Polsat o godz. 9:00.

"Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka" (Polsat)

To świąteczna wersja "Epoki lodowcowej", jednej z najpopularniejszych animacji w Polsce. Sid przypadkowo niszczy pamiątkę rodzinną Manny'ego: świąteczny kamień. Przez to trafia na listę niegrzecznych przygotowaną przez Świętego Mikołaja i wyrusza na Biegun Północny, żeby naprawić swój błąd, ale jak to zwykle bywa w jego przypadku sprawy przybierają zły obrót. Manny i jego prehistoryczna paczka przyjaciół jednoczą swoje siły, by uratować święta Bożego Narodzenia. Film pokaże Polsat o godz. 9:30.

"Titanic" (Polsat)

Jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. Arystokratka Rose zakochuje się w ubogim malarzu Jacku. Na przeszkodzie ich szczęściu stają obyczaje i góra lodowa. Sukces romansu wszech czasów potwierdziło 11 Oscarów. "Titanic" Jamesa Camerona miał amerykańską premierę 19 grudnia 1997 roku. Pierwszy pokaz w Europie odbył się jednak wcześniej - już 18 listopada 1997 roku, w Londynie. Goście festiwalu filmowego w Tokio obejrzeli film 1 listopada 1997 roku. Polacy ruszyli do kin 13 lutego 1998 roku. "Zagraliśmy w najpiękniejszej historii miłosnej współczesnego kina" - z dumą podkreślają Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Film pokaże Polsat - część pierwsza w sobotę o godz. 20:00, część druga - w niedzielę o godz. 20:00.

"Rodzinny dom wariatów" (Polsat)

Komediodramat z plejadą gwiazd w obsadzie. Święta Bożego Narodzenia w wielopokoleniowym domu państwa Stone z malowniczej Nowej Anglii zawsze były okazją do rodzinnego spotkania w swobodnej, radosnej atmosferze. Tym razem będzie się działo. Najstarszy syn przywozi do domu narzeczoną, by przedstawić ją swym rodzicom, braciom i siostrom. Ekscentryczni Stone'owie witają swą potencjalną synową z zaskoczeniem i wrogością. Nie godząc się z wyborem syna, postanawiają dać dziewczynie nauczkę... W filmie występują: Claire Danes, Diane Keaton, Rachel McAdams, Dermot Mulroney, Craig T. Nelson, Sarah Jessica Parker i Luke Wilson. Film "Rodzinny dom wariatów" pokaże Polsat o godz. 22:10.

"Zawód święty Mikołaj" (Polsat)

Znakomita komedia świąteczna z Whoopi Goldberg w roli głównej. Lucy Cullins już w dzieciństwie przestała wierzyć w Świętego Mikołaja. Po niespełnionej prośbie dziewczynka uznała, że Boże Narodzenie jest wielkim oszustwem. Teraz dorosła Lucy (Whoopi Goldberg) jest producentem kanału kablowego, który namawia widzów do zakupów. Postanawia zatrudnić jako Świętego Mikołaja w serii reklamówek starszego dżentelmena, który nazywa się Nick (Nigel Hawthorne). Okazuje się, że to on jest prawdziwym Świętym Mikołajem. Ponad dwustuletni Nick jest w fatalnej sytuacji. Czeka go obowiązkowa emerytura ze względu na sędziwy wiek. Musi znaleźć kogoś, kto zastąpi go na następne dwa stulecia. Osobą, którą sobie wybrał na następcę, jest właśnie Lucy Cullins. Film pokaże Polsat o godz. 14:30.

"Mary Poppins powraca" (Polsat Film)

Musical Disneya przenosi nas do Londynu 1935 roku. Akcja filmu rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach opowiedzianych w klasycznej "Mary Poppins". Czasy Wielkiego Kryzysu. Przy ulicy Czereśniowej 17 nadal mieszka rodzeństwo Banks. Dorosła Jane (Emily Mortimer) pomaga w prowadzeniu rodzinnego domu. Podczas gdy jej brat, Michael (Ben Whishaw) - niedoceniony artysta i wdowiec, wychowujący trójkę dzieci - zmaga się z depresją. Rodzina tonie w długach i wkrótce może stracić dach nad głową z powodu prezesa banku, Williama Weatheralla Wilkinsa (Colin Firth). Sytuacja wydaje się beznadziejna, więc Mary Poppins (Emily Blunt) wraca, by pomóc rodzeństwu Banks przetrwać ten trudny czas. Dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom oraz przy wsparciu wiernego przyjaciela, Jacka (Lin-Manuel Miranda) i ekscentrycznej kuzynki, o imieniu Topsy (Meryl Streep), magiczna niania w cudowny sposób pomaga swoim podopiecznym odnaleźć na nowo radość w ich codziennym życiu. Film pokaże Polsat Film o godz. 13:50.

"Czarownica" (Polsat Film)

Nominowana do Oscara animowana "Śpiąca królewna" z 1959 roku to jedno z arcydzieł stworzonych w studiu Walta Disneya. Film bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a pojawiająca się w nim czarownica Diabolina jest jednym z najbardziej znanych kinowych czarnych charakterów w historii. Film "Czarownica" w reżyserii Roberta Stromberga opowiada o wydarzeniach, które sprawiły, że ta dobra niegdyś wróżka stała się złą wiedźmą, która rzuciła urok na piękną księżniczkę Aurorę. Zrealizowana z rozmachem mroczna baśń "Czarownica" to jeden z największych przebojów wytwórni Walta Disneya. Obraz z Angeliną Jolie w roli tytułowej w kinach zarobił ponad 750 milionów dolarów. Przebój pokaże Polsat Film o godz. 19:00.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT, 26 GRUDNIA

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" (Polsat i Polsat Film)

Produkcja Disneya to baśniowe widowisko aktorskie, które nawiązuje do "Dziadka do orzechów" - zarówno baletu Piotra Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna. Dziewczynka o imieniu Klara (Mackenzie Foy) w wigilię Bożego Narodzenia jest świadkiem niezwykłych wydarzeń. Widzi, jak jej ulubiona zabawka - Dziadek do orzechów - ożywa i staje do walki z Królem Myszy. Po pokonaniu potwora Dziadek do orzechów zabiera Klarę do magicznej krainy. Dziewczynka szuka klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. Poznaje żołnierza Phillipa, spotyka Cukrową Wróżkę (Keira Knightley) i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów i Słodyczy zagraża armia, którą rządzi Matka Cyrkonia (Helen Mirren). Czy głównej bohaterce uda się odnaleźć upragniony klucz oraz zaprowadzić ład w magicznej krainie? Film pokaże Polsat w niedzielę o godz. 7:45 oraz Polsat Film (sobota, godz. 11:45).

"Piotruś Pan" (Polsat Seriale)

"Piotruś Pan" to adaptacja ponadczasowej opowieści J. M. Barriego. Widzowie wraz z bohaterami wyruszą do niezwykłej krainy Nibylandii, gdzie nikt nigdy nie dorasta, nie panują żadne prawa dorosłych, trwa wieczna zabawa i radość. Beztroska tego miejsca zostaje jednak zakłócona przez złego Kapitana Hooka (Jason Iaacs) i bandę jego piratów. Dzieci z Piotrusiem Panem (Jeremy Sumpter) na czele muszą stawić mu czoła, aby uchronić swój cudowny świat. Film pokaże Polsat Seriale o godz. 13:00.

"Prawdziwe kłamstwa" (Polsat)

W filmie "Prawdziwe kłamstwa" Arnold Schwarzenegger wciela się w rolę Harry'ego Taskera - asa wśród szpiegów, który włada biegle sześcioma językami, doskonale prezentuje się w smokingu, ma nienaganne maniery, potrafi unieszkodliwić każdego przeciwnika i zlikwidować każdą przeszkodę. Harry działa w tajemnicy i nawet jego żona Helen (Jamie Lee Curtis) nie wie, kim jest naprawdę, od lat żyjąc w przeświadczeniu, że poślubiła nudnego sprzedawcę. Gdy prawda o podwójnym życiu Harry'ego wychodzi na jaw, oboje z Helen wpadają w ręce międzynarodowych terrorystów. Teraz muszą dać z siebie wszystko, by ocalić nie tylko swoje małżeństwo, ale i życie. Film pokaże Polsat o godz. 22:10.

"Alicja po drugiej stronie lustra" (Polsat Film)

Alicja powraca do Krainy Czarów i odbywa podróż w czasie, by ocalić Szalonego Kapelusznika. Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) spędziła ostatnie lata, żeglując po morzach i oceanach. Została kapitanem statku i stoczyła bohaterską walkę z piratami. Po powrocie do Londynu trafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik (Michael Sheen) i Kot z Cheshire (Stephen Fry) oraz Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), który wygląda jak cień dawnego siebie, tak bardzo zmienił się. Okazuje się, że jej przyjaciel ma poważne problemy. Aby go ratować, Alicja wyrusza w przeszłość i podejmuje nierówną walkę z Panem Czasem (Sacha Baron Cohen). Produkcję pokaże Polsat Film o godz. 16:10.

"Kevin sam w Nowym Jorku" (Polsat Film)

Kontynuacja opowieści znanej z filmu "Kevin sam w domu". Zbliża się kolejne Boże Narodzenie i rodzina McCallisterów oraz liczni kuzyni tym razem wybierają się na odpoczynek świąteczny na Florydę. Ponieważ wciąż dobrze pamiętają, jak wiele kłopotów mieli poprzednio w Paryżu, gdy Kevin (Macaulay Culkin) sam został w domu, tym razem wszyscy go bardzo pilnują. Ale z powodu awarii prądu przyjeżdżają na lotnisko dosłownie w ostatniej chwili i w wyniku nieporozumienia Kevin, biorąc przez pomyłkę obcego mężczyznę za swojego tatę, wsiada do samolotu lecącego do Nowego Jorku i raz jeszcze zostaje na święta zupełnie sam. Tu spotyka dwóch "dawnych znajomych" - Harry'ego (Joe Pesci) i Marva (Daniel Stern). Szykuje się niezła zabawa. Komedię pokaże Polsat Film o godz. 18:30.

Zobacz również:

"Zadra": Margaret debiutuje w filmie!

Netflix: Styczniowe nowości. Co obejrzeć?

Polska produkcja bez szans na oscarową nominację

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy