47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Reklama

Gdynia 2022: "Zadra" pokazana pierwszym widzom

Film "Zadra" doczekał się premiery na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie bierze udział w Konkursie Głównym. Kiedy produkcja o dziewczynie, która chce wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn, trafi do kin w całym kraju?

"Zadra" nawiązuje do nurtu zapoczątkowanego przez filmy "Jesteś Bogiem" i "Proceder", ale przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki w polskim kinie. Sandra (Magdalena Wieczorek) to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie, gdzie próbuje przebić się jako Zadra. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, którą może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona.

Reklama

"Sandra stara się o szacunek i spełnienie w świecie rapu zdominowanym przez mężczyzn. Walczy nie tylko o wymarzony świat, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Czas na pierwszy polski film, w którym zobaczymy rap w wydaniu kobiety" - zapowiadał reżyser Grzegorz Mołda.

"Z jednej strony moja postać jest Zadrą - scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą - dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe" - tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek.

W pozostałych rolach występują m.in. Jakub Gierszał, Ignacy Liss, Magdalena Różczka i Margaret, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie filmu. 

Za muzykę odpowiada producent 1988, współtwórca duetu Syny. Teksty "Zadry" napisał Michał "Żyto" Żytniak, artysta, który nagrywał dla legendarnych wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

"Zadra": Kiedy premiera?

"Zadrę" stworzył dom produkcyjny TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Film trafi do kin 6 stycznia 2023 roku.

Zobacz również: 

Xawery Żuławski: "Apokawixa" ma zapewnić solidną rozrywkę masowej widowni

Jerzy Skolimowski: Rzeczywistość coraz dobitniej zdaje się uczyć nas pokory

Gdynia 2022: Pokaz filmu "Orzeł. Ostatni patrol" otworzył festiwal

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zadra | Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy