Cannes 2022
Reklama

Nagrodzony Złotą Palmą „Triangle of Sadness” w programie Nowych Horyzontów

Film "Triangle of Sadness" Rubena Ostlunda, który otrzymał w sobotę wieczorem Złotą Palmę 75. festiwalu filmowego w Cannes, będzie można zobaczyć premierowo w polskich kinach w lipcu w ramach festiwalu Nowe Horyzonty.

Film "Triangle of Sadness" Rubena Ostlunda, który otrzymał w sobotę wieczorem Złotą Palmę 75. festiwalu filmowego w Cannes, będzie można zobaczyć premierowo w polskich kinach w lipcu w ramach festiwalu Nowe Horyzonty.
"Triangle of Sadness" Rubena Ostlunda będzie można zobaczyć premierowo w lipcu na Nowych Horyzontach /Gutek Film /materiały prasowe

"Triangle of Sadness" to drugi film Ostlunda uhonorowany canneńską Złotą Palmą. Poprzednią statuetkę otrzymał w 2017 r. za "The Square". W swoim nowym filmie szwedzki reżyser zabiera widzów na pokład luksusowego statku, którego zamożni pasażerowie i załoga trafiają na bezludną wyspę.

Podczas sobotniej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Grand Theatre Lumiere, Ostlund podziękował swoim wieloletnim współpracownikom. "Kiedy zaczynaliśmy robić ten film, chcieliśmy, aby prowokował on do myślenia. Zależało nam na tym, by widzowie zadawali sobie pytania, a projekcja stała się pożywką do dalszej dyskusji. W ogóle współczesne kino polega na tym, że oglądamy razem filmy, które stają się bazą do rozmów. Bardzo cieszą mnie reakcje, z którymi zetknęliśmy się na festiwalu w Cannes. Jestem szczęśliwy, że jury uznało jakość naszego filmu" - zwrócił uwagę. 

Reklama

Pierwszy w całości anglojęzyczny projekt Östlunda to satyra na pełen blichtru świat mody i opowieść o parze modeli-influencerów (Charlbi Dean i Harris Dickinson, znany m.in. z filmu "Matthias i Maxime"), których najcenniejszą walutą jest atrakcyjny wygląd. Ten jednak przestanie się liczyć na bezludnej wyspie, gdzie wylądują po katastrofie luksusowego statku pełnego multimilionerów.

W obrazie zobaczymy także amerykańskiego aktora Woody'ego Harrelsona, który wcielił się w kapitana luksusowego statku.

Nowe dzieło szwedzkiego reżysera będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce już w lipcu, w ramach 22. edycji festiwalu Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca.  

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Cannes 2022 | Nowe Horyzonty | W trójkącie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy