Helena Englert

Helena Englert
data urodzenia
14 czerwca 2000
narodowość
Polska
1,2
Oceń
Głosy
26

Biografia

Helena Englert - wiek, wzrost i początki kariery

Wiek: 23 lata

Wzrost: 170 cm

Helena Englert urodziła się 14 czerwca 2000 roku w Warszawie. To polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, która talent ma zapisany w genach - jest córką Jana Englerta oraz Beaty Ścibakówny. 

Gdzie uczyła się Helena Englert? Wykształcenie zdobywała w renomowanych placówkach. W 2019 roku rozpoczęła studia na Tisch School of the Arts w ramach Uniwersytetu Nowojorskiego. Aktualnie kształci się na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Artystka po raz pierwszy stanęła przed kamerami jako dwulatka. Wystąpiła wówczas w filmie Juliusza Machulskiego pt. Superprodukcja. O wiele poważniejszym wyzwaniem była dla niej rola Kasi w Układzie zamkniętym Ryszarda Bugajskiego. Było to w 2013 roku. Tak swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała Helena Englert. Gdzie grała jeszcze?

Helena Englert - filmy i seriale

Zastanawiasz się, w którym z filmów lub seriali pojawia się Helena Englert? Barwy szczęścia - serial emitowany na antenie telewizyjnej Dwójki - to jeden z nich. Aktorka wcielała się tam w postać Angeli Kijowskiej w latach 2016-2018.

Z kolei w okresie 2018-2019 można było ją oglądać jako Patrycję Krynicką w serialu Diagnoza. Zaliczyła również kilka serialowych epizodów, m.in. w produkcjach takich jak:

W 2023 roku wzięła udział w filmie pt. Pokusa. Pojawiła się też w serialu emitowanym na HBO Max #BringBackAlice.

Helena Englert: dorobek artystyczny

Między pierwszą a kolejną rolą Heleny Englert minęło 10 lat, jednak po udziale w produkcji Ryszarda Bugajskiego jej kariera zaczęła się stopniowo rozwijać. Opinia publiczna zwróciła na nią szczególną uwagę, gdy okazało się, że to córka słynnych aktorów wciela się w postać z produkcji Pokusa w reżyserii Marii Sadowskiej i do scenariusza Edyty Folwarskiej.

Życie prywatne i rodzina Heleny Englert

Sławni rodzice to nie jedyne powiązania Heleny ze światem sztuki. Wujem aktorki jest Maciej Englert - aktor i reżyser teatralny, a ciotką Marta Lipińska - również aktorka. Kuzyn Michał Englert pracuje natomiast jako operator filmowy. Helena Englert ma trójkę starszego przyrodniego rodzeństwa, Katarzynę, Małgorzatę i Tomasza.

Filmografia

Wiadomości