Reklama

Reklama

"Żużel": Filmowy hołd dla speedwaya w POLSAT BOX GO

Nowy film Doroty Kędzierzawskiej "Żużel” można już oglądać w serwisie POLSAT BOX GO. W głównej roli motocyklowego mistrza wystąpił Tomasz Ziętek ("Hiacynt").

Nowy film Doroty Kędzierzawskiej "Żużel” można już oglądać w serwisie POLSAT BOX GO. W głównej roli motocyklowego mistrza wystąpił Tomasz Ziętek ("Hiacynt").
Tomasz Ziętek w filmie "Żużel" /Kid Film /materiały dystrybutora

"Żużel" to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków.

Nie ma żużla bez prędkości

"Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć" - mówi reżyserka Dorota Kędzierzawska.

Reklama

Zdjęcia do filmu realizowane były na stadionach żużlowych Rzeszowa, Częstochowy i Tarnowa, a także na ulicach Przemyśla i w fantastycznych wnętrzach przemyskich kamienic. Na dwóch halach Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu realizowano część zdjęć specjalnych, między innymi z udziałem kaskaderów. Tak dynamicznych i dramatycznych ujęć sportowej rywalizacji polskie kino jeszcze nigdy nie widziało, wszystkie sceny żużlowych pojedynków o milimetry nawierzchni powstały jednak ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa.

"Nie ma żużla bez prędkości, ona jest zawodnikom potrzebna, by złożyć się na motocyklu i wejść w zakręt. Na tym polega dramaturgiczne piękno tego sportu, natomiast z perspektywy realizacji filmowej pojawia się pewien problem - prawdziwej prędkości nie da się oszukać sprytnym cięciem montażowym, kątem ustawienia kamery czy nawet najlepszymi efektami wizualnymi. Musieliśmy faktycznie uzyskać prędkość, żeby tę prędkość ująć w obiektywie kamery" - podkreśla autor zdjęć i producent filmu, Arthur Reinhart.

Takiego filmu o speedwayu jeszcze w Polsce nie było

W obsadzie produkcji w roli głównej zobaczymy wschodzącą gwiazdę polskiego kina Tomasza Ziętka ("Boże Ciało), któremu partnerują: Paweł Wilczak ("Pan T."), Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham"), Karolina Gruszka ("Maria Skłodowska-Curie") i debiutująca na dużym ekranie Jagoda Porębska.

W filmie nie zabrakło też autentycznych postaci związanych ze speedwayem, wśród których znaleźli się między innymi: Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski i Krzysztof Sadurski.

Mistrz motocyklowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, "zwyczajny", ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? 

Zobacz również:

Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka parą? "Kocham cię"

Ostatni z wielkich. Wciąż nie chce się wierzyć, ilu lat dożył

Objawienie roku? 20-letnia piękność ma polskie korzenie!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żużel (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL