Reklama

Złote Globy 2022 bez gwiazd i transmisji. To bojkot?

W nocy z 9 na 10 stycznia naszego czasu (z niedzieli na poniedziałek) poznamy laureatów Złotych Globów. Gala ma odbyć się bez udziału gwiazd i dziennikarzy. Jakie są powody tej decyzji?

W nocy z 9 na 10 stycznia naszego czasu (z niedzieli na poniedziałek) poznamy laureatów Złotych Globów. Gala ma odbyć się bez udziału gwiazd i dziennikarzy. Jakie są powody tej decyzji?
Złote Globy 2022 czekają na laureatów /Frazer Harrison /Getty Images

Złote Globy odbędą się w tym roku bez gwiazd i dziennikarzy i bez transmisji. Powody takiej decyzji są dwa. Pierwszy to pandemia i wiele zakażań Omikronem, a drugi to bojkot Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które przyznaje te nagrody.

Złote Globy: Bojkot imprezy

Organizacja oskarżana jest przez środowisko o korupcję, skostnienie i brak przedstawicieli mniejszości etnicznych w swoich szeregach. Dodatkowo stacja NBC zrezygnowała z transmisji gali.

Filmy "Belfast" Kennetha Branagha i "Psie pazury" Jane Campion są faworytami 79. Złotych Globów - każdy otrzymał po siedem nominacji.

Reklama

Po cztery nominacje powędrowały do filmów "Nie patrz w górę" Adama McKaya (w kategoriach najlepsza komedia lub musical, scenariusz, aktor w komedii lub musicalu - Leonardo DiCaprio, aktorka w komedii lub musicalu - Jennifer Lawrence) oraz "King Richard: Zwycięska rodzina" Reinaldo Marcusa Greena (za najlepszy film dramatyczny, piosenkę, a także dla najlepszego aktora w dramacie - Will Smith i aktorki drugoplanowej Aunjanue Ellis).

Tyle samo szans na statuetki otrzymały "Licorice Pizza" Paula Thomasa Andersona (w kategoriach najlepsza komedia lub musical, scenariusz, aktor w komedii lub musicalu - Cooper Hoffman i aktorka w komedii lub musicalu - Alana Haim) oraz "West Side Story" Stevena Spielberga.

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny o statuetkę ubiegać się będą m.in. "Bohater" Asghara Farhadiego i "To była ręka Boga" Paolo Sorrentino.

Zobacz również:

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Złote Globy 2022
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy