Reklama

"Zaułek koszmarów": Gwiazdy w filmie Guillermo del Toro [premiera, obsada, zwiastun]

W piątek, 28 stycznia, na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Guillermo del Toro. Na planie "Zaułku koszmarów" spotkały się takie gwiazdy, jak Bradley Cooper, Toni Collette, Rooney Mara i Cate Blanchett.

W piątek, 28 stycznia, na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Guillermo del Toro. Na planie "Zaułku koszmarów" spotkały się takie gwiazdy, jak Bradley Cooper, Toni Collette, Rooney Mara i Cate Blanchett.
Cate Blanchett i Bradley Cooper w filmie "Zaułek koszmarów" /Disney /Getty Images

Akcja filmu "Zaułek koszmarów" rozgrywa się w latach 30. XX wieku, a twórcy zabierają widzów w świat objazdowego lunaparku. W centrum wydarzeń znajduje się Stanton Carlisle, którego gra Bradley Cooper. To wędrowny kombinator, który zmienia się w showmana.

Film oparty jest na powieści Williama Lindsaya Greshama z 1946 roku. Guillermo del Toro uznał ją za ostrzeżenie przed ciemną stroną amerykańskiego kapitalizmu.

Reklama

"Interesowała mnie opowieść o przeznaczeniu i humanizmie. Stanton Carlisle otrzymał wszystko, czego potrzebuje, aby zmienić swoje życie. Otaczają go ludzie, którzy w niego wierzą, kochają go i ufają mu. Jednak jego skłonności i pycha są tak silne, że odwraca się od nich" - mówi Guillermo del Toro, reżyser, scenarzysta i współproducent "Zaułka koszmarów".

"Zaułek koszmarów": Fabuła, obsada, zwiastun

Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Bradley Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Toni Collette) i jej męża, byłego telepatę, Pete'a (David Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie.

Wraz z lojalną i szlachetną Molly (Rooney Mara) zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry (Cate Blanchett) zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Richard Jenkins).

"To amerykański koszmar. Ci ludzie są poranieni. Nie widzą dobra w sobie ani w innych. Wykorzystują i niszczą siebie nawzajem" - wyjaśnia Guillermo del Toro.

Film "Zaułek koszmarów", w gwiazdorskiej obsadzie, będzie można oglądać w kinach od 28 stycznia 2022 roku.

Zobacz również:

Nie żyje Barbara Krafftówna. Legenda polskiego kina miała 93 lata

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zaułek koszmarów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy