Reklama

Winona Ryder: Rozkochała w sobie pół Hollywood! Szczęście znalazła u boku projektanta

Winona Ryder była jedną z największych gwiazd lat 90. Uwielbiali ją widzowie, a koledzy z planu padali jej do stóp - rozkochała w sobie bowiem największych amerykańskich gwiazdorów. Jednak nie wszystko potoczyło się szczęśliwie. Kiedy przyłapano ją na próbie kradzieży, jej kariera legła w gruzach...

Winona Ryder: Kariera

Na początku kariery Ryder występowała w produkcjach pełnometrażowych. W 1986 mogliśmy oglądać ją jako Rinę w filmie "Lucas". Później zagrała Gemmę w "Amerykańskim kadrylu", a następnie wcieliła się w Lydię w kultowym "Soku z żuka". Później przyszły role w m.in.: "Wieku niewinności", "Przerwanej lekcji muzyki", "Nocy na Ziemi" czy czwartej części "Obcego" - "Obcy: Przebudzenie".

Jej świetną karierę przerwało jedno wydarzenie. W 2001 roku media donosiły, że Ryder została złapana podczas próby kradzieży w jednym ze sklepów w Beverly Hills. To mógł być jej koniec. Aktorkę zalała krytyka, a ciekawscy reporterzy nie odstępowali jej nawet na krok. Dowiedzieli się między innymi, że gwiazda Hollywood stanęła przed sądem, który skazał ją na prace społeczne i trzy lata w zawieszeniu. Po tym wydarzeniu Winona próbowała tłumaczyć swoją wpadkę kleptomanią, ale nie wszyscy jej uwierzyli.

Reklama

"Czy zdarzyło ci się kiedyś pomylić sen z rzeczywistością? Albo ukraść coś, mając pieniądze? Może byłam po prostu szalona. A może to wpływ lat 60., a może byłam po prostu dziewczyną uwikłaną?" - mówiła.

Jej kariera stanęła w miejscu i aktorka przez kilka lat czekała, aż show-biznes da jej kolejną szansę. Mówiono, że producenci bali się ją wpuszczać na plany zdjęciowe ze względu na złą sławę, którą się okryła. Aktorka wróciła na ekrany dopiero w 2010 roku, występując w "Czarnym łabędziu.

W pewnym momencie zaczęła pojawiać się też na szklanym ekranie. W wielkim stylu powróciła dopiero w 2016 roku, dzięki roli w mrocznym serialu Netfliksa "Stranger Things". Mało która produkcja odniosła w ostatnich latach taki sukces. W 2020 roku świetną kreację aktorka stworzyła również w produkcji HBO "Spisek przeciw Ameryce".

Winona Ryder: Aktorzy tracili dla niej głowy

Winona Ryder rozkochała w sobie największych gwiazdorów amerykańskiego kina. Przez kilka miesięcy spotykała się z gwiazdorem "Prezydenckiego pokera" Rob Lowem (ostatnio możemy zobaczyć go w serialu "9-1-1: Teksas"), którego poznała na planie filmu "Amerykański kadryl". Była związana z Mattem Damonem, Christianem Slaterem, czy Davidem Duchovnym.

Największą uwagę mediów i fanów przyciągnął jej relacje z Johnnym Deppem oraz Keanu Reevesem.

Johnny Depp poprosił ją o rękę po zaledwie 5 miesiącach znajomości. Para była razem od 1989 do 1993 roku, przez trzy lata będąc narzeczeństwem, a Depp wytatuował sobie nawet na ramieniu napis: "Winona Forever" (który po zerwaniu zamienił na "Wino Forever").

Z Keanu Reevesm wiąże się z kolei ciekawa historia - para żartobliwie utrzymuje, że są małżeństwem, a do ich zaślubin doszło... przypadkiem. Para zagrała bowiem małżeństwo w filmie "Drakula", a w jednej ze scen ślubu udzielał im prawdziwy ksiądz. Ryder stwierdziła w rozmowie z "Entertaintment Weekly", że uważa, iż to oznaczą, że ona i Keanu są w rzeczywistości małżeństwem. W żarcie wspiera ją aktor. Oboje są jednak szczęśliwi w życiu prywatnym z innymi partnerami. Partnerką Reevesa jest Alexandra Grant, a Ryder od ponad 10 lat jest w związku z projektantem Scottem Mackinlay Hahnem.

Ryder i Hahn po raz pierwszy spotkali się w 2011 roku. Prawie 10 lat później aktorka zdradziła, że projektant, który trzyma się dala od świata show-biznesu, nie wiedział, kim jest Ryder.

"Naprawdę wiele nas łączy. To wspaniałe, że nie jest związany z przemysłem filmowym" - dodała.

Mimo że ma u boku wymarzonego partnera, Ryder nie zamierza wychodzić za mąż.

Zobacz też:

Jennifer Aniston latami starała się o dziecko. Korzystała z in vitro

"Kiler 3": Powstanie kolejna część kultowej komedii? "Musimy to zrobić"

"Listy do M. 5": Reżyser wyjawił, co stanowiło dla niego największe wyzwanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Winona Ryder
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy