Reklama

Reklama

"Wiarołom": Światowa premiera polskiego filmu

Film "Wiarołom" Piotra Złotorowicza w styczniu będzie miał światową premierę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym organizowanym w stolicy Bangladeszu. Film pokazany zostanie w sekcji Cinema of the World, gdzie powalczy o Nagrodę Publiczności.

Film "Wiarołom" Piotra Złotorowicza w styczniu będzie miał światową premierę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym organizowanym w stolicy Bangladeszu. Film pokazany zostanie w sekcji Cinema of the World, gdzie powalczy o Nagrodę Publiczności.
Mateusz Więcławek na planie filmu "Wiarołom", fot. Sylwia Olszewska /Studio Munka-SFP /materiały prasowe

"Wiarołom": Fabuła, obsada

"Wiarołom" Piotra Złotorowicza to opowieść o młodej dziewczynie, Annie, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić czas ze schorowaną matką. Spotkanie z Alkiem - pierwszą szkolną miłością Ani - uruchamia serię wydarzeń, które wydobywają z mroku głęboko skrywane tajemnice z przeszłości.

"Ten film pomyślany został jako wizualny poemat, w którym powracają sceny oglądane z perspektywy kolejnych postaci. To opowieść o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnych kosztach prawdy i refleksja nad tym, czy zawsze warto je ponosić" - mówi reżyser i autor scenariusza Piotr Złotorowicz.

Reklama

W główne role wcielili się debiutująca na ekranie Julia Szczepańska oraz Mateusz Więcławek, znany m.in. z filmów "Cicha noc" Piotra Domalewskiego i "Wesele" Wojtka Smarzowskiego.

Młodym aktorom partnerują utytułowani artyści: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz.

Urodzony w 1982 roku Piotr Złotorowicz ukończył Wydział Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest laureatem Talentów Trójki w kategorii Film, a także stypendystą programu "Młoda Polska" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Otrzymał również stypendia Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Reżyser ma już na koncie kilka znaczących sukcesów filmowych. Jego krótkometrażowy dokument "Smolarze" prezentowany był licznych na festiwalach w Polsce i za granicą. "Ludzie normalni", szkolna etiuda Złotorowicza z 2011 roku, otrzymała łącznie 17 nagród, w tym Srebrną Kijankę na festiwalu Camerimage. Wyreżyserowana przez niego "Matka ziemia" swoją premierę miała na prestiżowym 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. "Wiarołom" to pełnometrażowy debiut Piotra Złotorowicza. Autorem zdjęć do filmu jest pochodzący z Kolumbii absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi - Nicolas Villegas.

"Wiarołom" wyprodukowany został Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Producentami są: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest stały partner Studia - CANAL+ Polska. Film powstał w ramach programu "60 minut" wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Organizowany w 17-milionowej metropolii Dhaka International Film Festival to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w tej części Azji. Każdego roku prezentowanych jest tu około 200 filmów z całego świata. Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie kultury filmowej Rainbow Film Society, które za cel stawia popularyzację ambitnej kultury filmowej stojącej w opozycji do komercyjnego mainstreamu. Dwudziesta edycja Dhaka International Film Festival odbędzie się będzie między 15 a 23 stycznia 2022 roku.

Zobacz również:

Największe polskie filmowe skandale i wpadki 2021 roku

Skandale w świecie kina w 2021 roku

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL