Reklama

Trudie Styler: Żona Stinga spotkała się z uchodźcami w Lublinie

Aktorka, producentka filmowa, aktywistka, a prywatnie żona piosenkarza Stinga - Trudie Styler, odwiedziła w poniedziałek Help Ukraine Center w Lublinie, gdzie spotkała się z wolontariuszami i rodzinami ukraińskimi.

Aktorka, producentka filmowa, aktywistka, a prywatnie żona piosenkarza Stinga - Trudie Styler, odwiedziła w poniedziałek Help Ukraine Center w Lublinie, gdzie spotkała się z wolontariuszami i rodzinami ukraińskimi.
Trudie Styler /Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency /Getty Images

Jak przyznała Trudie Styler, zaangażowała się we wsparcie Ukrainy w ramach inicjatywy Help Ukraine Center dzięki informacji od polskiej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej. Jak podkreśliła, chcieli być wraz z mężem użyteczni i pomocni.

"Objawieniem dla mnie jest to, jak pozytywne rzeczy mogą dziać się w tych okropnych czasach. Nadszedł czas, aby wszyscy byli razem. To poczucie wspólnoty naprawdę mnie tutaj w Polsce porusza. Nie ma różnicy między Ukraińcami a Polakami" - podkreśliła.

Reklama

W jej odczuciu, Ukraińcy przyjeżdżający do Polski zastają otwarte drzwi i słyszą zaproszenie "chodźcie do nas, jesteśmy w tym razem". "Uważam, że to jest fantastyczna wiadomość do świata" - dodała.

Podkreśliła wielką walkę i odwagę Ukraińców. Zaznaczyła, że możemy tylko podejrzewać, jak okropnym przeżyciem jest stracić swój dom i ukochanych, zwierzęta. "Ludzka dobroć jest większa niż wszystko inne. Otwórzcie drzwi, wpuście ludzi do środka, dajcie wsparcie, przytulcie w ramionach - w przenośni i dosłownie" - zaznaczyła Trudie Styler.

Trudie Styler i Sting wspierają Centrum Pomocy Ukrainie

Centrum Pomocy Ukrainie (Help Ukraine Center) w Lublinie powstało z inicjatywy największych logistycznych firm z Ukrainy. Połączyły siły, aby stworzyć we wschodniej Europie punkty, które będą zajmować się pozyskiwaniem i szybkim dostarczaniem pomocy humanitarnej i medycznej na Ukrainę. Jak dotąd, istnieją dwa duże huby: w Lublinie w Polsce i w Huși w Rumunii. Około 150 wolontariuszy dziennie zaangażowanych jest w tę inicjatywę. W marcu Help Ukraine Center wysłał 3 tys. ton pomocy humanitarnej na Ukrainę. Większość stanowiła żywność, środki higieny osobistej i lekarstwa.

Aktorka, producentka filmowa, aktywistka Trudie Styler znana jest również ze swojej działalności charytatywnej. Wraz z mężem, piosenkarzem Stingiem, założyła fundację Rainforest, której celem jest zwrócenie uwagi na lasy deszczowe i obronę praw ludności tubylczej. W 2004 r. została Ambasadorem UNICEF. Aktywistka razem ze Stingiem wspiera od pierwszych dni wojny Centrum Pomocy Ukrainie, którego siedziba znajduje się przy Mełgiewskiej 29 w Lublinie.

Zobacz też:

Daniel Day-Lewis: Legenda kina na przedwczesnej emeryturze

"Igrzyska śmierci" wracają! Co z Jennifer Lawrence?

"Mission: Impossible 7": Znamy oficjalny tytuł filmu!

Winona Ryder: Gwiazda lat 90. długo żyła w zapomnieniu. Co się z nią dzieje?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

PAP
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy