Reklama

Reklama

"Top Gun Maverick": Film z Tomem Cruise'em z rekordowym weekendem otwarcia

Film "Top Gun Maverick" z wynikiem 156 milionów dolarów pobił rekord otwarcia przypadający na weekend z Dniem Pamięci Narodowej (Memorial Day).

Film "Top Gun Maverick" z wynikiem 156 milionów dolarów pobił rekord otwarcia przypadający na weekend z Dniem Pamięci Narodowej (Memorial Day).
Tom Cruise w filmie "Top Gun Maverick" /UIP /materiały prasowe

Obraz trafił aż do 4735 kin w USA, co jest dystrybucyjnym rekordem w historii amerykańskiego zestawienia box office.

Dotychczas najlepszy wynik końcówki maja należy do filmu "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata", który w 2007 roku zarobił w pierwsze dni na ekranach 153 miliony dolarów.

Otwarcie "Top Gun Maverick" w USA to najlepszy wynik w całej karierze Toma Cruise'a. Chociaż jest on jedną z największych gwiazd kina, jego produkcje nigdy nie osiągały zawrotnych przychodów w weekend otwarcia. Rekord należy od 2005 roku do "Wojny światów" Stevena Spielberga, która zarobiła 64,9 mln dolarów.

Reklama

Do 156 milionów w amerykańskich kinach "Top Gun Maverick" dołożył kolejne 124 miliony w światowym box office, uzyskując imponujące 248 milionów dolarów w trakcie czterech dni na kinowych ekranach całego świata.

"Top Gun Maverick": Najlepiej oceniany film w karierze Toma Cruise'a

"Czekałem ze zrobieniem sequela, aż pojawi się historia warta sequela, a technologia tak się rozwinie, że będzie można realniej przedstawić to, czego doświadcza pilot myśliwca" - Tom Cruise mówi w materiale promującym film "Tom Gun Maverick".

 "Top Gun: Maverick" w końcu trafia do kin po dwóch latach zawieszenia z powodu pandemii i spotyka się z ogromnym entuzjazmem, zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes film jest najlepiej ocenianą produkcją w płodnej karierze Toma Cruise'a, zaraz obok najnowszej części serii "Mission: Impossible".

Film ma obecnie znakomite 97 procent na Rotten Tomatoes, taki sam wynik jak "Mission: Impossible - Fallout". To oznacza, że prawie wszyscy recenzenci wystawili pozytywną opinię. Możliwe, że wynik "Top Gun: Maverick" podniesie się lub spadnie, ponieważ podliczane są końcowe recenzje.

"Top Gun": Tego nie wiedzieliście o filmie!

Pierwszy "Top Gun" z 1986 roku odniósł ogromny sukces komercyjny, ale nie wzbudził takiego samego szacunku recenzentów. Wynik kultowego filmu wynosi 58 procent na Rotten Tomatoes. 

Niedawno okazało się, że niewiele brakowało, a aktora znanego z filmowej serii "Mission: Impossible" nie zobaczylibyśmy na ekranie. Producent "Top Guna", Jerry Bruckheimer ujawnił, że Cruise wielokrotnie odrzucał ikoniczną, jak się później okazało, rolę porucznika Pete'a "Mavericka" Michella.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Top Gun Maverick | Tom Cruise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL