Reklama

Reklama

Tomasz Oświeciński: Od osiłka do gwiazdy kina. Zrobi karierę międzynarodową?

Widzowie znają go głównie z filmów Patryka Vegi: "Pitbull. Nowe porządki", "Pitbull: Niebezpieczne kobiety", "Botoks", "Kobiety mafii", "Służby specjalne" czy "Polityka". Przez kilka lat był również gwiazdą serialu "M jak miłość". Tomasz Oświeciński od dłuższego czasu pojawia się na małym i dużym ekranie, a teraz chciałby... stworzyć własny film!

Tomasz Oświeciński urodził się 6 stycznia 1973 roku w Białymstoku. Jest doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń. W dzieciństwie poświęcił się karierze sportowej i zaczął od trenowania judo. We wrześniu 2017 podpisał kontrakt z federacją MMA KSW i 23 grudnia stoczył debiutancką walkę przeciwko Pawłowi Mikołajuwowi. Wygrał, dzięki ciosom pięściami w parterze w drugiej rundzie.

12 lat temu przebojem wkradł się na szklany ekran. Dostał wtedy niewielką rolę w "Klanie". Od tamtej pory nie tylko rozwinął swój aktorski warsztat, ale jako niezawodowy aktor gra stałe wątki w serialach: "M jak miłość", a od niedawna także w "Pierwszej miłości" czy "Świętym", gdzie ponownie występuje z Olgą Szomańską. 

Reklama

Ma za sobą również role kinowe. W jego talent uwierzył sam Partyk Vega. Pasję do aktorstwa Tomasz Oświęciński przelał na swoją córkę Maję, która z kolei występuje w serialu "Na Wspólnej". 

Jest aktorem niezawodowym. Zajmuje się także choreografią walk. Rozgłos i popularność przyniosła mu rola Marcina "Stracha" Opałki w filmie "Pitbull. Nowe porządki" Patryka Vegi. Oświeciński zagrał tam gangstera.

Tomasz Oświeciński: Nowa przygoda?

Od pewnego czasu Tomasz myśli o nowym wyzwaniu! Chciałby, podobnie jak Doda, Ewa Bukowska czy Agnieszka Woźniak-Starak zostać producentem. 

Dodał także, że chciałby dać szanse początkującym aktorom.

Tomasz Oświeciński podbije świat?

Przed etatowym twardzielem polskiego kina i telewizji, który kiedyś był trenerem personalnym, otworzyły się drzwi do międzynarodowej kariery. Tomasz Oświeciński pochwalił się, że obecnie przebywa w Antwerpii, gdzie pracuje na planie zagranicznego serialu, w którym jest jedynym Polakiem w obsadzie. Natomiast za kilka dni, w związku z innym projektem, uda się do Francji.

Już po pierwszym dniu pracy w Belgii aktor doznał tam szoku kulturowego. Stało się to, gdy rano wybrał się do restauracji na kawę. 

Zobacz też:

Joanna Kulig to prawdziwa seksbomba. Wielokrotnie pokazała nam swoje ciało

"Jezioro Słone": Nowy film Katarzyny Rosłaniec na prestiżowym festiwalu

Klaudia Halejcio w sukni ślubnej. Pech czy szczęście?

AKPA/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Oświeciński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL