Reklama

Reklama

"Jezioro Słone": Nowy film Katarzyny Rosłaniec na prestiżowym festiwalu

Nowy film Katarzyny Rosłaniec "Jezioro Słone" zostanie pokazane na tegorocznym festiwalu filmowym w Toronto w sekcji Industry Selects, do której selekcjonerzy imprezy zapraszają 10 filmów o wyjątkowym potencjale sprzedażowym.

Nowy film Katarzyny Rosłaniec "Jezioro Słone" zostanie pokazane na tegorocznym festiwalu filmowym w Toronto w sekcji Industry Selects, do której selekcjonerzy imprezy zapraszają 10 filmów o wyjątkowym potencjale sprzedażowym.
Katarzyna Butowtt w filmie "Jezioro Słone" /AP Manana /materiały prasowe

"Jezioro Słone" jest czwartym filmem pełnometrażowym młodej polskiej scenarzystki i reżyserki, której poprzednie filmy ("Galerianki""Baby Blues""Szatan kazał tańczyć") zgromadziły ponad milion widzów w polskich kinach oraz zdobyły kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, w tym Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2013 ("Baby Blues").

Reklama

"Jezioro Słone": O czym opowiada film?

"Jezioro Słone" to historia 64-letniej Heleny, która przez całe życie była wierna swojemu mężowi, kochała go, ufała mu i miała wytrwać w przysiędze małżeńskiej aż do śmierci. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie i finansowe bezpieczeństwo. Mają troje pięknych dzieci. Dlaczego więc Helena chce go teraz zdradzić? Żeby wyrwać się spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Kiedy Paweł ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy przejmuje kontrolę nad swoim życiem.

W rolach głównych występują: Katarzyna Butowtt i Krzysztof Stelmaszyk, którym partnerują: Dorota Kolak, Judyta Paradzińska, Jacek Poniedziałek, Adam Ferency i Dagmara Krasowska. Autorką zdjęć jest Virginie Surdej, muzykę napisał i zaaranżował Cezary Duchnowski.

Film wyprodukowała Mañana w koprodukcji ze szwedzkim Common Ground Pictures. Konsultantem scenariusza "Jeziora Słonego" był David Howard z University of South California w Los Angeles. Projekt był prezentowany na Berlinale Co-Production Market 2020, otrzymał dofinansowanie programu Creative Europe - MEDIA development oraz dotację Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Film trafi do kin w Polsce na wiosnę 2023 roku.

Zobacz też:

Danuta Stenka ma poważne problemy z pamięcią. To wina... koronawirusa!

"Listy do M. 5": Kiedy premiera ulubionej świątecznej produkcji Polaków?

Piotr Woźniak-Starak: Wielka tragedia. W Polsce mówili o tym wszyscy

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Rosłaniec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL