Reklama

Joanna Kulig to prawdziwa seksbomba. Wielokrotnie pokazała nam swoje ciało

Joanna Kulig już w 2011 roku została okrzyknięta nową seksbombą polskiej kinematografii. Ale ten tytuł jej nie wystarczył. Z każdą rolą udowadnia, że stać ją na więcej. Jak zaczęła się jej przygoda z kinem? Co chciała robić zanim została aktorką? Kto jest jej mężem? Dowiedzmy się całej prawdy o Joannie Kulig!

Joanna Kulig zachwyca na ekranie od ponad dekady. Pojawiała się w wielu gatunkach filmowych, wcielała się w zupełnie różne postaci. Jednak jej kariera w pełni rozkwitła dopiero po premierze filmu "Zimna wojna".  W tym roku możemy zobaczyć aktorkę w filmie "Każdy wie lepiej", w którym zagrała główną rolę. Jakie tajemnice skrywa? Sprawdźmy, czego nie wiecie o Joannie Kulig.

Joanna Kulig urodziła się 24 czerwca 1982 roku w Krynicy-Zdroju. Aktorka skończyła w tym roku 40 lat i wciąż przyciąga wdziękiem. Jej znakiem zodiaku jest Rak. Ma 160 cm wzrostu i, jak wynika z różnych źródeł, waży 51 kilogramów. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej w Krynicy oraz PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Reklama

Zanim pojawiła się na ekranie, chciała... śpiewać

Od najmłodszych lat aktorka szła w kierunku muzycznym. Film nie był jej obiektem zainteresowań. Uczyła się w Szkole Muzycznej w Krynicy, a następnie uczęszczała na lekcje śpiewu w Krakowie. Próbowała dostać się na Akademię Muzyczną w Katowicach, niestety, bez efektów.

Po porażce zdecydowała się aplikować do Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Liczyła od samego początku, że będzie mogła rozwijać swoją karierę na kierunku wokalno-estradowym. Po ukończeniu studiów pracowała w teatrze. Współpraca ta natomiast nie trwała zbyt długo. Wiedziała, czego chce od życia. Była to kariera na szklanym ekranie.

W międzyczasie wzięła udział w programie "Szansa na Sukces". Zaśpiewała wtedy "Między ciszą a ciszą" Grzegorza Turnaua. Udało jej się wygrać konkurs, po czym brała udział w nagraniu albumu artysty "Liryka". Następnie startowała w "Idolu", lecz odpadła w półfinałach.

Joanna Kulig seksbombą na skalę światową

Debiut Joanny na dużym ekranie miał miejsce w 2007 roku. Zagrała wtedy Teresę w filmie "Środa, czwartek rano". Już wtedy mieliśmy okazję ujrzeć ją w całej okazałości, gdyż pokazała się bez bielizny.

W kolejnych latach pokazała się z zupełnie innej strony, niż tylko seksbomby. Zagrała w takich filmach jak "Janosik. Prawdziwa historia" czy serialu "Szpilki na Giewoncie". W 2010 roku ponownie rozebrała się przed kamerą na planie "Miliona dolarów". Dzięki filmowi okrzyknięto ją mianem "nowej Katarzyny Figury".

W 2011 roku Joanna Kulig zagrała Alicję w obrazie "Sponsoring". Jak wówczas przyznała, była to jedna z najtrudniejszych ról w jej życiu. Kulig zarała wtedy prostytutkę, chcącą osiągnąć lepsze życie.

Swoje nagie ciało aktorka pokazała również w kontrowersyjnym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Kler", co już w fazie produkcji i zapowiedzi filmowych powodowało oburzenie odbiorców. Wcieliła się bowiem w parafiankę, mającą romans z księdzem!

Artystka znana w Hollywood

Joanna Kulig znana jest już nie tylko na polskiej scenie filmowej. Aktorka rozwija swoją karierę u boku gwiazd wielkiego formatu. Wszystko dzięki kreacji Zuli w "Zimnej wojnie". Ta rola była skrojona pod nią - piękną, zaznajomioną z różnymi bohaterkami i utalentowaną wokalnie kobietę. Jej talent do śpiewu wychwalała w wywiadzie dla "Pani" sama Natalie Portman.

Przez lata swojej kariery aktorka wielokrotnie wybierała role śpiewane. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć aktorkę w kolejnej międzynarodowej produkcji. W 2020 roku wydany został serial Netfliksa "The Eddy". Zagrała tam wokalistkę w klubie jazzowym.

Joanna Kulig w tym roku również podbiła duży ekran. W kinach emitowany jest film "Każdy wie lepiej", w którym wcieliła się w Anię. Do tego w niedalekiej przyszłości pojawi się u boku gwiazd Hollywood. Wszystko za sprawą filmu "She Came to Me", w którym zagra wraz z Anne Hathaway czy Matthew Broderickiem.

Joanna Kulig prywatnie

W wywiadach aktorka rzadko wspomina o swoim mężu - Macieju Bochniaku. Jest polskim reżyserem, twórcą filmu "Disco Polo", seriali "Belfer" oraz "Diagnoza". Kulig posiada w mężu ogromne wsparcie. Kariera światowa pochłania większość wolnego czasu, a przy tym w 2019 roku aktorka została mamą małego Jasia.

Kulig jest kobietą zapracowaną, ale potrafi też powiedzieć stop. Prosto z nagrań do "She Came to Me" udała się na festiwal filmowy w Cannes. Jednak jak przyznała w jednym z wywiadów, zrezygnowała z kilku ról na rzecz odpoczynku w domu w Warszawie.

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

***

Zobacz również:

"Każdy wie lepiej": Jak to w patchworkowej familii bywa [Recenzja]

Johnny Depp powróci na szczyt? Pojawi się na ważnej gali

"Pociąg do Hollywood": Tak Katarzyna Figura została seksbombą


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy