Reklama

Tomasz Kot i "Wróg doskonały": Nowy film polskiego aktora już w polskich kinach

2 lipca na ekrany polskich kin trafił najnowszy film polskiego aktora. "Wróg doskonały" to międzynarodowa produkcja, w której Tomasz Kot zagrał jedną z głównych ról.

2 lipca na ekrany polskich kin trafił najnowszy film polskiego aktora. "Wróg doskonały" to międzynarodowa produkcja, w której Tomasz Kot zagrał jedną z głównych ról.
Tomasz Kot i Athena Strates w filmie "Wróg doskonały" /materiały prasowe

"Wróg doskonały" ("A Perfect Enemy") jest adaptacją bestsellerowej powieści Amélie Nothomb - książkę przetłumaczono na 24 języki. Rozeszła się w 700 000 egzemplarzy.

Reżyserem filmu jest Kiké Maíllo, który jest również współautorem scenariusza. Główne role grają: Tomasz Kot, Athena Strates, Dominique Pinon i Marta Nieto. Zdjęcia realizowano w Hiszpanii, Francji i Niemczech.

"Wróg doskonały" już w polskich kinach!

W filmie "Wróg doskonały" Tomasz Kot gra rozchwytywanego architekta Jeremiasza Angusta, który wraca do Polski po gościnnym wykładzie w Paryżu. W drodze na lotnisko do jego samochodu wsiada niespodziewanie nieznajoma (w tej roli Athena Strates) - leje, a że rzekomo udaje się w to samo miejsce, Jeremiasz oferuje jej podwózkę. Przyjazna rozmowa wkrótce nabiera najpierw dziwnego, potem niepokojącego charakteru. Kim właściwie jest Texel Textor - o ile to jej prawdziwe imię. Czego chce?

Reklama

Tomasz Kot o nowym filmie

"Dla mnie ta przygoda rozpoczęła się od "Zimnej wojny". Kiké Maíllo zobaczył mnie u Pawła Pawlikowskiego i zaprosił do współpracy. Obawiałem się, czy uda się nam pogodzić terminy" - mówi Tomasz Kot o tym, jak znalazł się na planie międzynarodowej produkcji.

"Bardzo spodobało mi się w scenariuszu to, że widzowie mogą skoncentrować się na relacji pomiędzy bohaterami, poznać ich, zgłębić całą sytuację. Poza tym... nigdy nie grałem w thrillerze psychologicznym, a bardzo chciałem" - dodaje aktor.

Jak wyglądała praca na planie filmu?

"Kike, reżyser, od początku mówił, że czasami kręci wręcz chaotycznie, na dwie kamery, w szybkim tempie. Mieliśmy dwa, trzy tygodnie przygotowań, głównie prób stolikowych. Dużo wtedy rozmawialiśmy" - opowiada Kot o swoim nowym filmie.

"Moja ekranowa partnerka Athena wychowała się w Kapsztadzie, ja w Legnicy. Miała wiele pytań o to, jak wyglądało życie za komuny, co to w praktyce oznaczało i jak może wpłynąć na postać Jeremiasza. Tłumaczyłem jej, że tacy polscy migranci, którzy pracowali w obcym języku, to byli zazwyczaj bardzo zdolni, super ambitni ludzie, którzy harowali za pięciu, żeby udowodnić swoją przydatność. To jest główna składowa perfekcjonizmu głównego bohatera. Z kolei Athena opowiadała mi o fawelach, o różnicach społecznych w RPA. To było ciekawe i pouczające. Na podstawie tych historii Kike rozbudowywał nasze retrospekcje" - dodaje aktor.

"Wróg doskonały" - nowy film z udziałem Tomasza Kota - można oglądać na ekranach polskich kin od 2 lipca 2021 roku.

Czytaj więcej:
Tomasz Kot o filmie "Wróg doskonały": Doświadczenie emigranta
Tomasz Kot o filmie "Wróg doskonały": Nie było mi łatwo być jedynym Polakiem na planie
Tomasz Kot: Sami dla siebie bywamy największymi wrogami
Tomasz Kot na plakacie filmu "Wróg doskonały"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Kot | Wróg doskonały
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy