Reklama

Reklama

"The Bastard": Mads Mikkelsen gwiazdą epickiego dramatu kostiumowego

Duńskie studio produkcyjne Zentropa opublikowało pełną obsadę nowego epickiego dramatu kostiumowego w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem reżysera Nikolaja Arcela "The Bastard" (wcześniejszy tytuł roboczy: "King's Land"). Równocześnie udostępniono pierwsze zdjęcia z planu.

Duńskie studio produkcyjne Zentropa opublikowało pełną obsadę nowego epickiego dramatu kostiumowego w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem reżysera Nikolaja Arcela "The Bastard" (wcześniejszy tytuł roboczy: "King's Land"). Równocześnie udostępniono pierwsze zdjęcia z planu.
Mads Mikkelsen na planie filmu "The Bastard" /ZENTROPA PRODUCTIONS /materiały prasowe

Poza Madsem Mikkelsenem i Amandą Collin, którzy grają główne role w filmie, wystąpią również m. in. Simon Bennebjerg, Gustav Lindh, Kristine Kujath Thorp, Magnus Krepper oraz Morten Hee Andersen.

Wcześniej, podczas Festiwalu w Cannes, ogłoszono, że światowej sławy aktor Mads Mikkelsen  oraz utalentowana aktorka Amanda Collin wystąpią w rolach zubożałego Kapitana Ludviga Kahlena oraz pełnej życia Ann Barbary, a dziś możemy z przyjemnością ogłosić pozostałych członków obsady.

Reklama

U boku Mikkelsena i Collin zagrają młode talenty kina skandynawskiego. Do obsady dołączyła grupa utalentowanych młodych artystów takich jak Simon Bennebjerg, który wcieli się w postać Frederika de Schinkel, lokalnego właściciela ziemskiego i arcywroga postaci granej przez Madsa Mikkelsena, czyli Ludviga Kahlena.

Utalentowana norweska aktorka Kristine Kujath Thorp zagra kuzynkę Frederika de Schinkel, Edel Helene, uwikłaną w morderczą walkę o władzę i miłość, którą toczą Shinkel
i Kahlen. Kujath Thorp znana jest z komediodramatu "Ninjababy" (2021), który zdobył nagrody w Berlinie oraz na SXSW, a ostatnio można było ją podziwiać w pokazywanym
w oficjalnej selekcji w Cannes filmie "Sick of Myself" (2022) oraz w pokazywanym w oficjalnej selekcji w San Sebastian "The Great Silence" (2022).

W filmie wystąpi również zdobywca nagrody dla obiecującego młodego aktora na EFP 2021 Gustav Lindh ("Jeźdźcy sprawiedliwości"), którego zobaczymy jako nieoczywistego sprzymierzeńca Kahlen’a - pastora Antona Eklunda.

"The Bastard": O czym opowie film?

Film, uznaje się za jedną z największych produkcji Zentropy ostatnich lat (budżet 8 milionów euro). Scenariusz filmu Arcel napisał wspólnie z innym uznanym duńskim scenarzystą
i reżyserem Andersem Thomasem Jensenem ("Jeźdźcy sprawiedliwości") na podstawie duńskiego bestsellera pt. "Kaptajnen og Ann Barbara" z 2020 roku. Producentem filmu jest Louise Vesth z Zentropa Entertainments.

Adaptacja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Zdjęcia do "The Bastard" powstają właśnie w Danii, Niemczech i Czechach. Premiera planowana jest na jesień 2023 roku. 

Czytaj więcej:

Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Polski aktor przerwał milczenie

Seksbomba? Polska aktorka nie unika rozbieranych scen

HBO Max usuwa papierosy z plakatów filmowych. Gwiazdorzy zostali ocenzurowani!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mads Mikkelsen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL