Reklama

"Święty": Mateusz Kościukiewicz w mundurze milicjanta

11 lutego w Gnieźnie padł ostatni klaps na planie filmu "Święty" w reżyserii Sebastiana Buttnego. W głównej roli zobaczymy Mateusza Kościukiewicza.

11 lutego w Gnieźnie padł ostatni klaps na planie filmu "Święty" w reżyserii Sebastiana Buttnego. W głównej roli zobaczymy Mateusza Kościukiewicza.
Mateusz Kościukiewicz zagrał główną rolę w filmie "Święty" /TVP

Akcja filmu "Święty" dzieje się w latach 80. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę...

"Święty": Mateusz Kościukiewicz w roli milicjanta

W głównych rolach występują: Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta - nagrodzonego Złotym Lwem w na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni -  realizowane były między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej oraz w Poznaniu.

Reklama

Producentem filmu jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH Pictures Production, koproducentami Telewizja Polska S.A., CETA, Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film (producent László Kántor). Partnerem realizacji filmu jest  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy. Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa.

Premiera "Świętego" w kinach planowana jest na wiosnę 2023.

Reżysera Sebastiana Buttnego możemy kojarzyć z filmu "Heavy Mental" - opowieści o bezrobotnym, cierpiącym na psychiczną blokadę aktorze, który dostaje propozycję odegrania tragikomicznej roli we własnym życiu. W zamian za mieszkanie ma poderwać pewną dziewczynę, a potem - "przekazać" ją swojemu zleceniodawcy. Niemoralna propozycja prowadzi trójkę bohaterów w głąb lęku, który do tej pory chowali przed sobą i światem - lęku przed byciem zwyczajnym. 

Zobacz również:

Polska seksbomba porzuciła aktorstwo. Co robi dziś?

Rozenek-Majdan bez cenzury. Gwiazda TVN w erotycznych scenach

Młoda polska aktorka nago na planie. Starszy partner zawstydzony

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Kościukiewicz | Święty (2023)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama