Reklama

"Święta inaczej": Andrzej Piaseczny życzy "Wesołych Świąt" [teledysk]

25 listopada na ekranach kin zadebiutuje film „Święta inaczej”, nowa komedia Patricka Yoki („Rodzinka.pl”, „Listy do M. 4”). Twórcy filmu przygotowali dla widzów niespodziankę – właśnie dziś do sieci trafił premierowy teledysk do piosenki „Wesołych Świąt” w wykonaniu Andrzeja Piasecznego.

25 listopada na ekranach kin zadebiutuje film „Święta inaczej”, nowa komedia Patricka Yoki („Rodzinka.pl”, „Listy do M. 4”). Twórcy filmu przygotowali dla widzów niespodziankę – właśnie dziś do sieci trafił premierowy teledysk do piosenki „Wesołych Świąt” w wykonaniu Andrzeja Piasecznego.
Andrzej Piaseczny podczas nagrania piosenki "Wesołych Świąt” /Monolith Films /materiały prasowe

Już za niespełna dwa tygodnie widzowie będą mieli okazję spędzić wyjątkowe chwile podczas oglądania "Świąt inaczej", nowej komedii z Darią Widawską, Wiktorią Gąsiewską i Adamem Zdrójkowskim w rolach głównych. Dziś prezentujemy pierwszą z trzech piosenek, które usłyszymy w filmie. To utwór "Wesołych Świąt w wykonaniu Andrzeja Piasecznego.

Reklama

Autorem muzyki i słów jest Maciej Zieliński, twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także, jako autor piosenek i aranżacji dla gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zieliński ma na koncie muzykę do takich filmów jak, "Nigdy w życiu" "Sługi wojny" "Wkręceni 2", czy serialu "Kryminalni".

Piosenka "Wesołych Świąt" promuje film "Święta inaczej"

Piosenka Andrzeja Piasecznego "Wesołych Świąt" jest jedną z trzech oficjalnych piosenek do tej produkcji. Pozostałe dwie to "Zamówię płatki śniegu", również wykonywana przez Andrzeja Piasecznego. Tu autorem tekstu jest reżyser filmu, Patrick Yoka, a muzyki - Maciej Zieliński. Trzeci utwór to ballada "Święta, nie Święta" w wykonaniu Sławka Uniatowskiego i Klaudii Szafrańskiej (autorem tekstu i muzyki jest Maciej Zieliński).

"W trakcie realizacji teledysku kluczowy był tytuł. Udało nam się zrealizować pomysł, który rzadko jest stosowany przy produkcji klipów. Skorzystaliśmy z trzech piosenek. Tworzą one pewną opowieść i stają się jego ilustracją. Dzięki temu muzyka jest zintegrowana z fabułą 'Świąt inaczej'" - mówi reprezentujący Macieja Zielińskiego Michał Turnau.

"Pracę nad kompozycjami rozpoczyna się od rozmowy z reżyserem. To on informuje o czym jest fabuła, bo bez tego utwory nie mogłyby powstać. Koncepcja piosenek musi być spójna z filmem. Dla Macieja kluczowe jest, by poznał filmową wizję reżysera, zanim przystąpi do tworzenia kompozycji. Musi przetłumaczyć ją na muzykę. A z Patrickiem Yoką pracuje się świetnie. On wie, czego chce, a to bardzo pomaga. Wierzymy, że efekt tej pracy przypadnie widzom filmu do gustu" - dodaje Turnau.

"Święta inaczej": O czym opowie film?

Główną bohaterką filmu "Święta inaczej" jest Ewa (w tej roli Daria Widawska). To typowa perfekcyjna pani domu, która do Świąt Bożego Narodzenia przygotowuje się już od wakacji. Nie tym razem! W przeddzień Wigilii odkrywa, że jej małżeństwo to fikcja, a mąż od dawna nie jest jej wierny. Zraniona kobieta po raz pierwszy w życiu postanawia zrobić coś niespodziewanego: rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane.

Tropem zaginionej matki w "Świętach inaczej" ruszają jej dzieci: nastoletni Dorian (Oskar Wojciechowski) i jego starsza siostra Emma (Wiktoria Gąsiewska). Przedzierają się przez zaatakowany śnieżycą kraj, by odkryć zaskakującą prawdę: że czasami święta warto spędzić zupełnie inaczej...

Zobacz również:

Lupita Nyong'o: Szczęście to nie brak bólu, ale uczucie radości pomimo niego

"Barbarzyńcy": Julie Delpy wyreżyseruje komedię o syryjskich uchodźcach

"Zakręcony piątek": Lindsay Lohan jest zainteresowana występem w kontynuacji 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Piaseczny | Święta inaczej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy