Reklama

Sean Penn: Mężczyznom brak męskości

Sean Penn promuje obecnie swój najnowszy film "Flag Day". W wywiadach, których aktor i reżyser udziela przy tej okazji, gwiazdor opowiedział o "kryzysie męskości w dzisiejszym społeczeństwie".

Sean Penn promuje obecnie swój najnowszy film "Flag Day". W wywiadach, których aktor i reżyser udziela przy tej okazji, gwiazdor opowiedział o "kryzysie męskości w dzisiejszym społeczeństwie".
Sean Penn na festiwalu w Cannes /Dominique Charriau/WireImage /Getty Images

Podczas promocji swego najnowszego filmu Sean Penn, który jest reżyserem i odtwórcą głównej roli w "Flag Day", oświadczył, że w dzisiejszym społeczeństwie mężczyźni zostali sfeminizowani i obecnie występuje kryzys męskości.

Kryzys męskości według Seana Penna

Dwukrotny laureat Oscara powiedział w rozmowie z brytyjskim portalem iNews, że ostatnio sporo myśli o męskości.

Reklama

"W dzisiejszych czasach, gdy role płciowe są kwestionowane, uważam, że brak jest męskich zachowań" - wyznał Sean Penn.

"Jestem w klubie, który wierzy, że mężczyźni w amerykańskiej kulturze stali się szalenie sfeminizowani. Nie sądzę, żeby bycie brutalem, brak wrażliwości lub brak szacunku dla kobiet miał coś wspólnego z męskością. Jednak uważam, że obecnie występuje kryzys męskości" - dodał aktor.

"Flag Day" miał światową premierę w lipcu 2021 roku podczas 74. festiwalu w Cannes. Sean Penn jest reżyserem filmu i gra w  nim główną rolę.

"Flag Day": Fabuła, obsada, zwiastun

"Flag Day" to adaptacja biograficznej książki "Flim-Flam Man: The True Story of My Father’s Counterfeit Life" Jennifer Vogel o jej ojcu Johnie Voglu, który w latach 70. i 80. XX wieku handlował narkotykami, a w kolejnej dekadzie był poszukiwany przez FBI za fałszowanie banknotów.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1975 roku, kiedy związek Johna (w tej roli Sean Penn) i uzależnionej od alkoholu Patty (Katheryn Winnick) rozpada się. Ku rozpaczy ich córki Jennifer (granej przez córkę reżysera Dylan Penn) i syna Nicka (w tej roli syn gwiazdora Hopper Jack Penn) John pakuje walizki i wyprowadza się z domu. Z powodu postępującego uzależnienia Patty nie jest w stanie zajmować się dziećmi. Jennifer i Nick przenoszą się więc do ojca, który ma już kolejną partnerkę.

Niebawem jednak ojciec oznajmia, że musi wyjechać w sprawach służbowych, a Jennifer i Nick przenoszą się ponownie do Patty. Życie z matką i jej nowym konkubentem, również alkoholikiem, przeradza się w koszmar. Nastolatka ucieka z domu, szukając schronienia u taty. On przyjmuje ją pod swój dach, ale zachowuje się dość tajemniczo. Pewnego dnia, pod nieobecność Johna, Jennifer odkrywa prawdę.

Zobacz również:

Lady Gaga chce zagrać biblijną Marię Magdalenę

Małgorzata Rozenek-Majdan: Lekcja aktorstwa

Premier Morawiecki o "Gierku": Nieprędko obejrzę ten film

Renata Gabryjelska: Seksbomba lat 90. porzuciła aktorstwo. Co robi dziś?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn | Flag Day
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy