Reklama

Reklama

Pokaż film w Cannes! Jubileuszowy 48 Hour Film Project

15 października zakończyły się regularne zgłoszenia do konkursu 48 Hour Film Project. Na późną rejestrację uczestnicy mają czas już tylko do 22 października!

48 Hour Film Project

Na potrzeby konkursu uczestnicy dobierają się w grupy lub zgłaszają się indywidualnie. Drużyny mają 48 godzin na napisanie scenariusza, wybranie lokacji, zorganizowanie sprzętu, podzielenie ról, nakręcenie filmu i jego zmontowanie. Organizatorzy czekają na gotowe filmy wraz z kompletem dokumentów produkcyjnych do wyznaczonej godziny dwie doby później. 48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa polskiej edycji rusza w świat na Festiwal Filmapalooza, a potem może nawet powalczyć o pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes!

Warszawa elementem akcji

Wydarzenie rozpoczyna się tzw. kickoff’em, na którym losuje się gatunek filmowy i bierze udział w prezentacji elementów, których wykorzystanie w filmie jest obowiązkowe. Należą do nich: rekwizyt, imię i nazwisko bohatera i jego zawód oraz fragment dialogu. W każdym filmie musi się również zostać pokazana Warszawa, w której odbywa się polska edycja 48HFP. Może to być panorama, charakterystyczny kadr lub, jeśli ekipa jest spoza stolicy, obraz, fotografia albo ciekawy plakat. Po zakończeniu spotkania czas rusza i drużyny mają 48 godzin na przygotowanie gotowego filmu.

Reklama

Jury konkursu

W jury oceniającym potem efekty ich pracy zasiadają największe osobistości kina i teatru. Wśród nich znaleźli się już Piotr Woźniak-Starak, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Radzimir Dębski, Anna Mucha, Roma Gąsiorowska, Arkadiusz Jakubik, Xawery Żuławski, Tomasz Raczek, Bodo Kox i wielu innych. Jurorzy przyznają nagrody aż w 14 kategoriach. Wyróżnieniom tym towarzyszą nagrody rzeczowe.

Udział w 48 Hour Film Project jest często pierwszym poważnym krokiem w kierunku kariery w branży filmowej. Uczestnicy podkreślają, jak wielką satysfakcję daje zobaczenie stworzonego przez siebie obrazu na wielkim kinowym ekranie. To także doskonała okazja, żeby w praktyce sprawdzić zgranie zespołu, nawiązać nowe kontakty i zawrzeć znajomości z ludźmi kina. W filmach stworzonych w ramach konkurs wystąpili już m.in.: Agata Buzek, Bartosz Bielenia, Ewa Kasprzyk, Michał Wiśniewski i Przemysław Saleta.

Jubileuszowa edycja

Aby udział w 48HFP był jeszcze ciekawszy, przed rozpoczęciem konkursu organizowane są warsztaty, cotygodniowe spotkania z zainteresowanymi i szkolenia. Można na nich poznać tajniki poszczególnych etapów tworzenia filmu: od momentu pisania scenariusza po montaż. Prowadzone są też wykłady z reżyserami i aktorami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W tym roku 48 Hour Film Project w Warszawie odbędzie się już po raz dziesiąty, w dniach 22-24 października.

Czytaj także: Mel Gibson w serialowym prequelu "Johna Wicka"

Czytaj także: Beata Kozidrak: Co z filmem o piosenkarce

Czytaj także: Paweł Nowisz nie żyje. Szczegóły pogrzebu [data, miejsce]

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: 48 Hour Film Project

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje